Emekliye Temmuz Müjdesi: Faizsiz Kredi ve 5 Maaş Avans Verileceği Kararı Alındı

Emekliye Temmuz Müjdesi: Faizsiz Kredi ve 5 Maaş Avans Verileceği Kararı Alındı. Devlet destekli ödenecek! İşte detaylar...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Emekliye Temmuz Müjdesi: Faizsiz Kredi ve 5 Maaş Avans Verileceği Kararı Alındı

Bilindiği gibi Temmuz ayında emekli zammı gelecek. Emekli olan kişilere, son 6 aylık enflasyona göre zam yapılacak. Yapılan araştırmalar ve 5 aylık enflasyona göre %31-35 arasında emekli zammı yapılacağı konuşulmaktadır. Emekli maaşı zam haberinden sonra kamu bankalarından da faizsiz kredi ve 5 maaş avans hesap hakkında bilgiler yayınlandı. Emekli maaşı Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank üzerinden verilecek, kişilerin emekli maaş hesapları üzerinden 5 maaş kadar alacakları bu kampanya devlet destekli olarak verilecek.

Emekli alım gücü azalmasından sonra, emekli olan vatandaşlar, bankalara akın etti. Bankalar üzerinden hem kredi hem borçları için nakit alan kişiler, yüksek faizlerden şikayetçi. Nakit ihtiyacı olan kişiler, emekli maaşlarına kamu bankaları üzerinden Temmuz ayında 5 maaş faizsiz nakit avans alacaklar.

Kredi Düzenlemesi Geliyor!

nakit.jpg

Ayrıca emekli olan kişilere, nakit avans haricinde banka Temmuz ayında yeni bir kampanya yaparak, düşük faizli kredi vererek, tüm ihtiyaçlarını karşılamak istiyor. Kredi düzenlemesinden sonra sadece kamu bankaları üzerinden başvuru yapabilecek ve nakit kullanabileceksiniz.

Emekli olan kişiler, faizsiz kredi ve avans için başvuru yapmak istiyorsa, bankadan maaş alma şartı vardır. Emekli olan kişiler, maaşlarını kamu bankaları üzerinden alıyorsa, başvurusunu bankaya gitmeden de internet bankacılığı üzerinden yapabilecektir. Nakit ihtiyacı olan emekli, bu kampanyayı dört gözle beklemektedir.

Temmuz ayında yayınlanacak olan bildirge ile birlikte, vatandaşlar emekli maaşı üzerinden 5 maaş avans alacaklardır. Detayları sizlerle son dakika paylaşacağız.

Keşfet