Elon Musk Açıkladı! Araç Sürücüleri Bu Duruma Çok Kızacak!

Tesla ile elektrikli ve otonom araba dünyasını baştan dizayn etmeye başlayan ABD’li yatırımcı Elon Musk son olarak gelecekte olabilecek trafik sorunları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gün geçtikçe otonom araç kullanımının daha yoğun bir hale geleceğini aktaran Musk, bu durumun trafik sorununa hem iyi hem de kötü yönde etki edebileceğini aktardı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Elon Musk Açıkladı! Araç Sürücüleri Bu Duruma Çok Kızacak!

Bu araçlar sayesinde trafikte olabilen hayalet trafik sıkışıklığı durumunun azalacağını dikkat çekti. Çünkü birçok sürücünün gereksiz yere frene basması nedeniyle bu durumun yaşandığı ve otonom araçlarda bunun olmayacağı için bu hayalet sıkışıklıkların ortadan kalkacağını söyledi.

Otonom Araçlar Trafik Sıkışıklığını Arttırabilir

Trafikte birçok sebepten dolayı sıkışıklar olduğunu söyleyen Tasla CEO’su Elon Musk, teknolojik gelişmelerin arttıkça gün geçtikçe daha fazla trafik sorunun olacağını aktardı. Bunun sebebini de açıkladı.

Musk, bu durum ile ilgili birçok uzmanın yaptığı araştırmalar sonucunda gelecekte daha yoğun bir trafik sorunu olacağını doğruladı. Yaptığı açıklamada trafik sorununun hiç kimse tarafından çözülemeyeceğini aktardı. Hatta zaman ilerledikçe bu durumun daha ciddi bir sorun haline geleceğini duyurdu. Kendi kendine hareket edebilen otonom araçların artması sebebiyle çok yoğun bir trafik akışı olacağını düşünmenin yanlış olacağını söyledi.

Otonom araç kullanımı sebebiyle daha yoğun bir şekilde insanların araç kullanmayı tercih edeceklerini aktardı. Bunun daha uzun yollarda minimum efor ile uzun yollar gidileceğini sağlayacağını da aktardı. Bu trafik yoğunluğunun araç kullanmayı bilmeyen sürücülerin dahi araç kullanmak için otonom araçları tercih etmesinden dolayı yaşanacağı için olacağını aktardı.

Ancak bu araçların her ne kadar yoğun bir trafik sorusuna neden olacak olsa da hayal trafik sorununu ortadan kaldıracağını da aktardı. Bu trafik sorunu geç yapılan fren, sürücülerin dikkatsiz araç kullanılması, küçük çaplı kazaların olması gibi nedenlerden oluyor. Aslında yolun açık olduğu durumlarda ortaya çıkan bir durumu ifade ediyor. Otonom araçlar ilerleyen dönemde bir yoğunluk oluşturacak olsa da hayalet trafik sorununun çözülmesinde önemli bir rol alacaklarını da kabul ediliyor.

Keşfet