Elindeki parayı buna yatıranlar yüzde 353 kazanç sağladı! Altını doları geride bırakarak 5 ayda rekor seviyeyi gördü

Gıda ürünleri fiyatlarıyla ilgili dikkat çekici açıklamalar yapıldı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Demir, çanak darbesinin devam ettiğini söyledi. Nohutun altından değerli olduğunu ve daha çok kazandırdığını belirten Demir, 5 ayda yüzde 352 arttığını ifade etti. Buyurun Ömer Demir'in o ifadeleri...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Elindeki parayı buna yatıranlar yüzde 353 kazanç sağladı! Altını doları geride bırakarak 5 ayda rekor seviyeyi gördü

Türkiye Ziraat Odaları Birliği İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Demir, CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan programda yüksek gıda fiyatları ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte Ömer Demir'in o beyanları...

YATIRIM ENVANTERİ OLARAK NOHUT MU ALTIN MI TERCİH EDİLMELİ?
Mutfak fiyatlarına değinen Ömer Demir, nohut ve yeşil mercimek fiyatlarını değerlendirdi. Demir, döviz yerine mazot ve nakliyeye itibar edildiğini belirtirken nohut ve yeşil mercimek fiyatlarını karşılaştırdı. Bundan 5 ay önce gram altın fiyatının 960 TL olduğunu belirten Demir, şu anda 1080 TL civarında olduğunu ifade etti. Mutfak ürünleri hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Ömer Demir şu ifadeleri dile getirdi:

"Altınla aldığımız ürünün ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Altının dört ay boyunca 120 lira karı var. Peki, nohut ve mercimek almış olsaydı 4290 lira kar etmiş olacaktı. Yatırım aracı olarak nohut ve mercimek mi yoksa altın mı? İlginç bir kazanç var."

org-beyaz-nohut-kg417-001.jpg


ÜCRETLERDEKI ANORMAL DURUM DIKKATLERDEN KAÇMADI
Yaptığı açıklamalar kapsamında mutfak fiyatlarında görülen tutarların anormal olduğunu belirten Demir, mazot, gübre ve döviz fiyatlarının düştüğünü söyledi. Bu ürünlerin ithal edilmediğinin altını çizen Demir, yeteri kadar ürünümüz olduğunu vurguladı. Fiyatların garip olduğunu belirten Demir, gıda fiyatlarında planlamalarının farklı olduğunu söyledi.

TEŞHİR EDİLİNCE FİYATLAR DÜŞÜYOR
Ticaret anlayışının bu olmadığını belirten Ömer Demir, gıda fiyatlarında büyük bir operasyon olduğunun altını çizdi. Bir kişi açıkta kaldığında fiyatın düştüğünü vurgulayan Demir, "O zaman nohut ve mercimeği hiç duymadık. Böyle bir serbest piyasa yok. Bu ayıptır, günahtır. Bizi eleştirenlere sesleniyorum, bu ticaret mi?" diye konuştu.

PATATES SOĞANINI DA GEÇMİŞ YILLARDA YAŞADIK
Tencere darbesinin devam ettiğini belirten Demir, geçmiş yıllarda patates ve soğanda da aynı durumun yaşandığını söyledi. Konuşmanın ardından patates ve soğan fiyatlarının düştüğünü belirten Demir, yakın zamanda nohut ve mercimek fiyatlarının da düşeceğini söyledi. Bir evin mutfağında yaşanan sıkıntının huzuru bozduğunu vurgulayan Demir, huzurun kaçmasının ardından bu durumun dışarıya da yansıyacağını söyledi.

Keşfet