Elektrik Faturanız 300 TL’nin Üstünde Geliyorsa Neden PTT'ye Başvurup 200 TL Daha Az Ödemiyorsunuz Ki

Elektrik Faturanız 300 TL’nin Üstünde Geliyorsa Neden PTT'ye Başvurup 200 TL Daha Az Ödemiyorsunuz Ki. PTT ve devlet destekli duyuru yapıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Elektrik Faturanız 300 TL’nin Üstünde Geliyorsa Neden PTT'ye Başvurup 200 TL Daha Az Ödemiyorsunuz Ki

Elektrik Faturanız 300 TL’nin Üstünde Geliyorsa Neden PTT'ye Başvurup 200 TL Daha Az Ödemiyorsunuz Ki. Devletin koronavirüsü pandemisi dönemi içerisinde vatandaşlara vermiş olduğu yardımların kapsamı çok daha genişletildi. Böylece daha fazla vatandaşın devletin sunmuş olduğu desteklerden faydalanmaları sallanıyor. Özellikle de 2022 senesi içerisinde elektrikte yeni zamların üst üste gelmesiyle beraber elektrik faturası ödemekte zorluk çeken yardıma muhtaç ailelerin elektrik faturalarının büyük bir bölümü devlet tarafından karşılanıyor.

Elektrik tüketim desteği nedir?

Elektrik tüketim desteği, 2022 senesi içerisinde muhtaç aileler de elektrik faturalarını zorluk ve karşılanması ile temel ihtiyaç haline dönüşen elektriğin kesintisiz bir şekilde kullanabilmelerinin sağlanması amacıyla verilen bir yardımdır. Elektrik tüketim desteği, devlet tarafından belirli kriterlere uyum sağlayan vatandaşları elektrik faturalarının belirli bir kısmının devlet tarafından ödemesidir. Devletin elektrik tüketim desteği şeklinde belirlemiş olduğu ücretin üzerindeki elektrik faturalarının geri kalan kısmı ise vatandaş tarafından karşılanmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan elektrik tüketim desteği sosyal yardım programı, belirli koşulların yerine getirilmesi ile mümkün hale gelmektedir.

Elektrik yardımından kimler faydalanabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yaptırılan elektrik tüketim desteğinden faydalanmak amacıyla belirli koşulların yerine getirilmesi gerekir. Buna göre bakanlık, 2022 ve 3294 sayılı kanunlar kapsamında düzenli bir şekilde sosyal yardım programlarından faydalanan muhtaç aileleri için devlet elektrik faturalarını ödüyor.

Elektrik yardımı nasıl alınır?

Bakanlık tarafından elektrik yardımının alınması açısından işlem başlatılan ihtiyaç sahibi vatandaşların müracaat işlemlerini yapmalarına gerek yoktur. Otomatik bir şekilde tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler açısından elektrik yardımı ödemesi yapılmaktadır. Bu çerçevede ihtiyaç sahibi vatandaşların elektrik faturalarını alarak kendilerine en yakın PTT şubesine gitmesi ile kimlik ibrazı ile beraber elektrik yardımından faydalanması mümkündür. Otomatik bir şekilde devletin desteği fatura tutarından düşülmekle.

Keşfet