e-SGK Bildirge Şifre Başvurusu Nereye Yapılır?

e-SGK bildirge şifre başvurusu işveren, çalışanlarının sigorta prim belgesini e-beyanname şifresi ile belirler.

Yayınlanma:
Güncelleme:
e-SGK Bildirge Şifre Başvurusu Nereye Yapılır?

e-SGK bildirge şifre başvurusu 4/a, yani SSK kapsamında sigortalı çalıştıran işverenler ile ilgilidir. Sigortalının prim ve gün sayısını bildiren hizmet belgesi de temel olarak bu şekilde gerçekleşir. Yani bir işyeri için işyeri dosyası açmak için e-SGK başvuru ekranına giriş yapılmalıdır. Bu giriş ile SGK şifresi sağlanmaktadır. İnternet üzerinden alınabilen bu şifre ile bildirimler kolaylıkla yapılabilmekte ve işverenlere yük açısından kolaylık sağlanmaktadır. Ancak öncelikle kayıt için gerekli işlemlerin yapılmış olması gerekmektedir.

İnternetten E-Sgk Şifre Alma

Yapmak istediğiniz e sgk şifre uygulaması için bazı adımları takip edebilirsiniz:

  • Öncelikle e-SGK şifre başvuru formu doldurulur.
  • SGK şifresi kullanıcı sözleşmeleri ile birlikte kurumun ilgili birimine gönderilir. Şifre için başvurmuş ve e-SGK şifresini tanımlamış olmanız gerekmektedir.
  • Sgk gov tr adresi üzerinden e-SGK başvuruları bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Buradan modül üzerinde bulunan "e-SGK Başvuruları ve e-SGK ŞİFRESİ" bölümüne tıklayınız.
  • Tıkladığınız ekranda "Başvuru Girişi" ekranına basın ve burada açılan sayfada TC Kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girin.
  • Tüm iş yerlerinizin tüm şifreleri e-beyanname ile liste halinde size gösterilecektir.
  • Şifre almak için gerekli belgeler için öncelikle e-beyanname hizmetleri internet kullanıcı kodunu alarak kullanıcı şifresi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
  • Başvuran işverenin imza sirküleri
  • Noter tasdikli vekaletname - Parola avukata verilecek ise
  • İşyeri sahibine veya vekaletname sahibine ait kimlik fotokopisi

E-Devlet sitesinden başvuru yapacak kişilerin, Sosyal Güvenlik Kurumu E-Beyanname Başvurusu Yetkili Onayı bölümüne kendi şifreleri ile giriş yaparak devam etmeleri gerekmektedir. Başvuru ve onay süreçleri süreci kolaylaştırabilir. Online olarak herhangi bir işlem yapmadan önce belirtilen doğru adımları izlemelisiniz. Form detaylarında yazım hatası yapmamaya özen gösteriniz.

SGK Şifre Başvurusu Nasıl Yapılır?

Uygulamalara göre işyeri e-bildige şifresi alabilmek için SGK işyeri şifre formları ve eki belgeler ile işyeri kayıt belgesine ek olarak SGK'ya başvurmanız gerekiyordu. Son düzenlemelerle birlikte SGK işyeri şifre başvurularınızı online olarak da yapabilirsiniz

Keşfet