E-Devlet 1000 TL sorgulama ekranı

Sınavların ardından ne kadar destek verileceği belirlenecek. 2 milyon liralık değerlemeye göre Bakan Selçuk; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile birlikte yürütülmektedir. Periyodik olarak ihtiyaç sahibi olarak belirlenen durum göz önüne alınarak ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL değerinde yardıma devam edilecek. Öyleyse kim yardım alıyor ve hangi koşullar aranıyor?

Yayınlanma:
Güncelleme:
E-Devlet 1000 TL sorgulama ekranı

Pandemi sırasında yapılan 1000 TL’lik yardım ödemeleri hesaplara yatırıldığında, geç dönemlerin en garip sorunlarından biri haline geldi. Başvurunun yapılmasının ardından yardım sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile izlenir. Destek ödemeleri tespit edilen yoksul asker aileleri ve çocukları, eşleri ile dul kalan eşleri, yetim ve yetimlere yönelik Ekim ayı başvuruları sonrasında yapılmaktadır. Eşi vefat eden muhtaç kadınlara yapılan ödemelerde 90.000 muhtaç haneye 57,2 milyon TL destek ödemesi yapılmıştır.

İhtiyaç sahibi askerlerin aileleri destekleniyor …

Yapılacak yardım ödemelerinin detaylarını anlattı. İhtiyaç sahibi askerler veya askerliğini sürdüren asker yakınlarının iki ayda bir gözaltına alındığı bildirildi.

İhtiyaç sahibi 89.000 dula 57,2 milyon destek …

Bakan Selçuk’un açıklamaları, eşi ölen kadınların yanlarında olacağı ve 90.000’den fazla muhtaç kişiye 57,2 milyon yardım yapılacağı belirtildi.

İhtiyaç sahibi yetim ve yetimlere 12 milyon yardım …

Ebeveynlerini veya her ikisini birden kaybeden 18 yaş altı çocukların 12 milyon TL yardım alacağı belirtildi.

Kronik hastalığı olanlara 3,2 milyon TL yardım …

Selçuk’un açıklamaları, kronik hastalığı olan ailelere yardımın devam edeceğini, ihtiyaç sahibi 2.000’den fazla kişiye 3,2 milyon destek sağlanacağını duyurdu. Bakan Selçuk’un açıklamaları ile çok sayıda kesintinin yapılacağı açıklandı.

1000 TL sosyal yardım başvuruları nasıl olacak?

E devlet pandemi yardımları sırasında 3. Faz ödemeleri de başladı. TC kimlik numarasının son hanesinde yer alan vatandaşlar için;

 1. TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar Pazartesi
 2. TC kimlik numarasının son hanesi 2 olanlar Salı
 3. TC kimlik numarasının son hanesi 4 olanlar Çarşamba
 4. TC kimlik numarasının son hanesi 6 olanlar Perşembe
 5. TC kimlik numarasının son hanesi 8 olanlar Cuma günü başvuru yapacaklar. Cumartesi ve Pazar günleri için her hane fark etmeden başvuruları yapabileceklerdir.

Sosyal Yardım Ödeneğinden Kimler Yararlanamaz?

 • 4A kapsamındaki kamu çalışanları
 • 4C memurları
 • SGK emeklileri
 • İŞKUR işsizlik parası alanlar
 • İŞKUR kısa dönem çalışma ödeneği alan vatandaşlar bundan yararlanamaz.
 • Asker çocuklarına 482 bin TL yardım
 • İhtiyaç sahibi askerlerin çocuklarına yönelik yardımların yüzde 50 artırılmasına karar verildi. Yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibi aileye 482 bin TL bağış yapıldı.

Keşfet