Dolar Kuru 30 TL Olacak! Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer Kötü Günlerin Geride Olduğu Söyledi!

2021-2022 arasında Dolar kurunda yaşanan önlenemez yükseliş birçok insan tarafından tahmin edilmediği için çok ciddi sonuçları ile yüzleştik. Artık durgunlaştığı düşünülen her anda bu yaşanmaya devam etti. Dolar/TL kuru 19.00 TL seviyesine kadar çıktıktan sonra geri düştü. Ancak bu yaşadıklarımız aslında iyi günler olduğu Ekonomist Selçuk Geçer tarafından söylendi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Dolar Kuru 30 TL Olacak! Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer Kötü Günlerin Geride Olduğu Söyledi!

Geçer, yaptığı döviz kuru açıklamaları ile her zaman dikkat çekiyor. Piyasaları yakından takip etmesi, parametreleri biliyor olması tahminlerini gerçeklik payı yüksek bir şekilde yapmasını sağlıyor. Son açıklamasında gelecek aylarda kurun 25 TL seviyesini göreceği, yılın devamındaysa dolar/TL kurunun 30 TL seviyesini geçeceğini söyledi.

Dolar Kuru Önce 25 TL, Ardından 30 TL Olacak!

Selçuk Geçer, yaşanan ekonomik durumlar ile ilgili olarak merak edilen sorulara cevap vermek için bir video yayınladı. Videoda birçok konuya değinen Geçer, hükümetin seçime girmeye bu şekilde hazırlandığı ve kuru sabit tutmak için çabaladığını aktarıyor. Ancak bunun çok da mümkün olmadığını aktardı.

İlk olarak yaşanan ekonomik kriz, Rusya-Ukrayna savaşı gibi durumlar sebebiyle kurun ilk seviyesinin 25 TL olacağını, devamında 30 TL veya 45 TL olarak devam edeceğini söyledi. Bu tür açıklamalar insanlar tarafından hayal olarak görülse de 2020 yılında kurun sadece 5 TL olduğunu söylemek doğru olacaktır.

2022 Yılında Dolar-Türk Lirası Kurunda Neler Oldu!

Dolar kuru yıl başında doğru 17 Aralık tarihinde 16,66 TL seviyesini gördü. 1 Ocak 2022 tarihinde 13,32 TL’si ile yıla giriş yaptık. Birkaç ay boyunca kur 13,5 TL seviyesinde seyretti. Artık insanların kurun sabitlendiği düşündüğü andan itibaren Rusya-Ukrayna savaşı çıktı.

Ülkemiz kırılgan bir ekonomiye sahip olduğundan dolayı 25 Mart 2022 tarihinde kurun 14,82 seviyesine kadar çıktığı görüldü. Bu tür yaşananlar için bankalar üzerinden müdahale yapılmaya çalışılsa da bunun yansıması yüksek enflasyon olarak karşımıza çıkıyor. Gelecek dönemde bu tür tahminlerin hayatımınız şu an için çok iyi olduğunu anlamamıza neden oluyor.

Keşfet