Disney Plus’un Oyunculara Ödediği Ücretler Gündem Oldu!

Ağustos ay’ından itibaren Türkiye pazarına girmeyi hedefleyen ABD merkezli yayın platformu Disney Plus’un oyunculara ödediği ücretler gündem oldu. Dijital Yayın Platformları arasındaki yüksek rekabette Türk izleyicinin önüne sağlam çıkmak için anlaştığı oyuncu ve yönetmenlere ödenecek ücretlerde dudak uçuklattı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Disney Plus’un Oyunculara Ödediği Ücretler Gündem Oldu!

Disney Plus Türkiye Pazarına Giriyor

Disney Plus Türk pazarına girmeye hazırlanırken anlaştığı ünlü oyuncular Engin Akyürek, Burak Deniz, Halit Ergenç, Can Yaman ile Hande Erçil’in de aralarında olduğu bir çok ünlü oyuncu ile anlaşma yaptı. Kadrosunu güçlendirerek rekabette ön plana çıkmayı hedefleyen platform pazarda büyümek için milyonlarca doları şimdiden harcadı.

Son olarak Disney Plus’un oyunculara ödediği ücretler gündem oldu. Yapılan ödemeler oyunculara farklı tutarlarda olurken ödenen tutarları duyan herkeste şaşkınlık yaratıyor. Daha önce ödenmeyen duyulmayan ödemelerin yapıldığı haberleri de sosyal medyada herkesin diline düştü. Bu anlamda da sektörde maliyetsiz reklam yapan platform halen yeni programlar için çalışmalarını yürütüyor.

ac9ac4c0be8d8f8d9e211acd4c017035323834be.jpg

Türk Oyuncuların Aldığı Ücretler Dudak Uçuklatıyor

Disney Plus’un anlaşmaya vardığı oyunculardan biri de Şahan Gökbakar oldu. Recep İvedik serileri ile önemli bir ivme kazanan Gökbakar bundan böyle Disney Plus’a bu filmin serilerini üretecek. Yapılan anlaşma ile Şahan’ın 10 milyon dolar alacağı konuşuluyor. Türk Lirası ile 140 milyon liradan fazla para alacak olan Şahan bu konuda önemli bir bütçenin sahibi olacak.

Türkiye pazarında anlaşılan oyunculardan bir diğeri de Halit Ergenç oldu. Bölüm başı yapılan anlaşma ile 500bin dolar alacak olan Ergenç bu sayede 7 milyon liradan fazlasını cebine koymuş olacak.

vaov7lszxghkyr4nz6sbnq-min.jpg

Son yıllarda TV dizilerinde boy gösteren Hande Erçel ile Demet Özdemir’de Disney Plus ile anlaşan diğer oyuncular. Bölüm başı 150 bin dolara anlaşan ünlü güzeller yaklaşık 2 milyon 203 bin lira bölüm başı ücret alacak.

ABD merkezli olarak tüm dünyada önemli yapımlara imza atan Disney Plus dijital platformu anlaştığı oyuncularla çoktan çekimlere başlamış durumda. Bu çerçevede Engin Akyürek Kaçış dizisi ile ilk sezonunu tamamladı. IMF yapım imzasıyla çekilen Dünyayla Benim Aramda dizisinde ise Demet Özdemir, Buğra Gülsoy ile Hafsanur Sancakturan oynuyor.

Keşfet