Devletten Evlenecek Olanlara Çeyiz Desteği! 30 Bin TL Karşılıksız Limit

Evlenecek olanlar için Devlet tarafından kolaylık sağlanmaya devam ediliyor. Çeyiz yardımı kimlere verilecek, ne kadar tutar sağlanacak en çok sorgulanan konuların başında yer alıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Devletten Evlenecek Olanlara Çeyiz Desteği! 30 Bin TL Karşılıksız Limit

Özellikle evlenmek isteyipte yeterli bir para birikimine sahip olmayan kişilerin elini rahatlatacak bir kampanya gelecek. Bu sayede düğün işlerini ertelemek zorunda kalmayarak Devlet tarafından sağlanan çeyiz paketlerinden yararlanmaya başlayacaksınız. Devlet evlenecek olanlara çeyiz desteği nasıl ve ne kadar sağlayacak? Diyenler için işte detaylar.

Devlet desteğini her konuda sağlamaya devam ediyor. Evlenecek olan çiftleri de es geçmeyerek nakit yardımların yapılacak olduğunu duyurdu. Devletin yapmış olduğu yardımların en azı olarak bilineni çeyiz yardımı diyebiliriz. Evlenecek olan kişiler için devlet çeyiz parası yardımı yaparak, evlenmelerine de destek oluyor.

Çeyiz Yardımı Kimler Alabilir, Kimler Alamaz?

Çeyiz yardımı alabilmeniz içinde bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. Bu şartlardan en önemlisi ise vefat eden birisinden maaş alınıyor olmasıdır. Çeyiz yardımının sağlanabilmesi için vefat eden birisinin maaşı bağlanmış olması bakılacak kriterlerin başında yer alıyor. Maaşa bağlanma olayı çeyiz parası yardımından yararlanabilmeniz içinde tek bir kriter olarak öne çıkmıyor. Sosyal yardım ve Bağkur gibi sosyal güvenceleri olan kişiler her ne kadar vefat eden birinden maaşa bağlanmış olsa da çeyiz yardımından yararlanamıyor. Çeyiz yardımından yararlanamayanlardan bir diğeri ise erkek çocukların olduğunu söylememiz gerekiyor. Devlet tarafından desteklenen çeyiz yardımından yararlanabilmek adına kız çocuğu olması zorunluluğu söz konusu.

Çeyiz Yardımı ödemesi, SSK, Bağkur güvencesi olmayan ve vefat eden kişinin maaşının bağlandığı kişilere yapılıyor. Dul memur eşleri, evlendikleri zaman ise devlet tarafından verilecek çeyiz yardım parasından yararlanma hakkına sahip oluyor.

Devletten Çeyiz Yardım Parası Desteği

Devletten sağlanan çeyiz yardım parası ne kadar verilecek olduğu da şartlar kadar önem arz ediyor. Devlet çeyiz parasını iki yıllık maaş tutarı şeklinde verirken, evlenecek olanlar bu parayı toplu olarak kullanma şansına sahip oluyor. Toplu olarak verilecek maaşın ne kadar olduğu hesaba katıldığı zaman ise 30 bin TL tutara denk geliyor diyebiliriz.

Keşfet