Çin’li Otomotiv Üreticisi Chery Son Çeyrekte Türkiye Pazarına Giriyor!

Çin’in en büyük otomobil üreticilerinden birisi olarak kabul edilen Chery markasının uzun süredir ülkemizde araç satışına başlayacağı konuşuluyordu. Bu konuda yapılan son açıklama ile birlikte şirketin Türkiye pazarına 2022 yılının son çeyreğinde girmeye hazırlandığı aktarıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Çin’li Otomotiv Üreticisi Chery Son Çeyrekte Türkiye Pazarına Giriyor!

Chery firması ülkemizde özel olarak satış yapmak için üç farklı sınıfta satış yapmak için 3 SUV modeli ile pazara girmeye başlayacağı aktarıldı. Firma ilk olarak piyasaya ACTECO serisi ile girmeye çalışacağı aktarıldı. 1.6 litrelik bir motora sahip olacak 3 SUV modeliyle piyasa da tutunmaya çalışacağı aktarıldı.

Chery’in Türkiye Pazarına Gireceği Modeller

Chery firmasının Türkiye pazarına 3 SUV modeli ile birlikte gireceği aktarılmıştı. Bu üç model şu şekilde olacağı da aktarılıyor. Sportif coupe modeli olarak bilinen Omoda 5 olacağı aktarıldı. Bu araç 5 koltuklu olarak sunulacak.

SUV Tiggo 7 olarak bilinen diğer araçsa 7 koltuklu kullanım tercihi olarak sunulacak. Üçüncü modelse SUV Tiggo 8 olacağı ve bu aracında toplamda 8 koltuklu olacağı aktarılmıştı. Bu üç farklı SUV modeliyle ülkemizde ciddi bir açığın kapatılacağı konuşuluyor. Bunun başlaması için satış tarihlerinin 2022’nin son çeyreği olduğu da konuşuluyor.

Firma bu süreç sırasında ülkemizde satış yapılacak noktaların belirlenmesi, satış sonrası noktaların hazırlanması için başvuruları kabul edeceğini duyurdu.

chery-tiggo-3-1.jpg

Chery Son 18 Yıldır Büyüyor

Chery özellikle Ar-Ge çalışmalarına dikkat eden bir şekilde olarak öne çıkıyor. 18 yıldır kendi ülkesinde en yüksek ihracat hacmi gerçekleştiren şirket olarak öne çıkıyor. Şirketin toplamda 20 binin üzerinde patent başvurusu bulunurken, 13 binin üzerinde patentinin bulunduğu da aktarılıyor.

Son yılların en dikkat çeken otomobil üreticileri arasında bulunan Türkiye pazarında yer edinip edinmeyeceği merak ediliyor. Çünkü ülkemizde ki müşteriler daha çok muhafazakar olarak bir kesimden oluşuyor. İnsanlar yeni marka ne kadar sağlam olursa olsun bildiği markadan ve modelden başkasını tercih etmekte genelde sorun yaşıyor.

Keşfet