Çiftçilere Müjde! Ziraat Bankası Tarım Kredilerine Ödeme Kolaylığı Sağlıyor! Recep Türk Açıkladı!

Ziraat Bankası beklenen haberi verdi ve uzun zamandır ödeme güçlüğü yaşayan tarım kredisi borçlusu müşterilerine ödeme kolaylığı hizmeti vereceklerini duyurdu. Bankadan yapılan açıklamaya göre, tarım kredilerinin 31 Mart'a kadar tamamının ödenmesi halinde kredilerin takibe devrinden sonraki süre için hiçbir şekilde net olarak gecikme faizi uygulanmayacak.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Çiftçilere Müjde! Ziraat Bankası Tarım Kredilerine Ödeme Kolaylığı Sağlıyor! Recep Türk Açıkladı!

Kredi Riski İzleme ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı Recep Türk, yeni programın detaylarını tek tek açıkladı. "Ziraat Bankası, tarımsal faaliyetlerde bulunan müşterilerinin tüm ihtiyaçlarının finansmanında verdiği desteğin yanı sıra, aynı kredi borçlarını ödemekte fazlasıyla zorlanan müşterilerinin ödemelerini kolaylaştıracak fırsatlar sunuyor” dedi. Konu ile ilgili tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yapılandırma 5 maddede anlatıldı

Aşağıdakiler, Recep Türk’ün açıkladığı imkanlardır:

1- 30 Kasım 2021 tarihi itibarı ile takip hesaplarında borcu bulunan tarım kredisi müşterilerinin tarım kredileri için ödeme kolaylığı sunulmaktadır.

2- 31.03.2022 tarihine kadar sürecek başvuruda, takip hesaplarındaki tarım kredisi borcunun tek seferde kapatılması halinde, takip tarihinden sonraki dönem için temerrüt adı altında veya başka bir ad altında faiz asla uygulanmayacaktır.

3- Takipteki tarım kredisinin tamamının ödenmesi mümkün değilse, cari kredi faiz oranları kullanılarak hesaplanacak olan toplam borç, müşteriye bağlı olarak 60 aya varan vadelerde faizsiz taksitlerle ödenebilmektedir.

4- Ziraat Bankası'nın takipteki tarım kredisi borcu olan müşterilerinin ödemelerini fazlasıyla kolaylaştırmak amacıyla oluşturduğu bu uygulama net olarak 31 Mart 2022 tarihine kadar geçerli olacak ve asla bu süre uzatılmayacak.

5- Bu uygulamaya sadece tarım kredisi takip hesaplarında 30 Kasım 2021 tarihinde bakiyesi olan müşteriler başvuruya hak kazanacaktır.

Açıklamada “Çiftçimizin yanındayız” mesajı verildi

Kredi Riski İzleme ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı Recep Türk, "Ziraat Bankası bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çiftçimizin yanında olmaya devam edecek. Tarım sektöründe kredi kullanmış ve ödeme güçlüğü nedeniyle takip hesabında bakiyesi olan müşterilerimize çok büyük bir ödeme kolaylığı sağlanmıştır. Bu uygulamanın ödeme kolaylıklarından sonuna kadar faydalanmak isteyen müşterilerimizi şubelerimize bekliyoruz” dedi.

Keşfet