Bu Haber Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiriyor, Kredi Kullananlara Müjde!

Bankalarda meydana gelen tüketici freni ile beraber borcunu erkenden ödeyene ücret ile masraflar iade edilecek. Cayma hakkı kuralları devreye girecek. Yan ürün ile hizmetler, kredi kullanım koşullu şeklinde sunulmayacak.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bu Haber Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiriyor, Kredi Kullananlara Müjde!

Bu Haber Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiriyor, Kredi Kullananlara Müjde! Bankalarda meydana gelen tüketici freni ile beraber borcunu erkenden ödeyene ücret ile masraflar iade edilecek. Cayma hakkı kuralları devreye girecek. Yan ürün ile hizmetler, kredi kullanım koşullu şeklinde sunulmayacak.

Tüketici kredisi kullanan vatandaşların cebini rahatlatacak pek çok kolaylık ile haklar yürürlüğe girdi. Buna göre tüketici kredilerinde kredi borcunun tamamının erkenden ödenmesi durumunda bildirim koşulu aranmaksızın cayma hakkı hükümleri derhal uygulanacak. Tüketici kredisi sözleşmesi, yukarıda ile alakalı olanlar hariç olmak üzere yan finansal ürün ile hizmetlerin satın alınması koşuluna bağlanamayacak. Tüketicilerin ödemiş oldukları ücret ile masraflarının iadesi ile kredi sebebiyle kullandıkları maliyet azaltılacak. Tüketici kanununda gerçekleştirilen çeşidi değişikliklerle beraber tüketici kredileri, devremülk ile tatil satışları hususunda vatandaşlar Çok kapsamlı bir korumaya alındı.

Yeni Düzenlemede Neler Var?

Yeni düzenleme ile beraber ön ödemeli bir şekilde satışı gerçekleştirilen konutların sözleşmede belirlenmiş tarih aralıklarında tüketicilere teslimi zorunlu hale geldi. Düzenleme ile beraber yan ürün ile hizmetlerini kredi kullanımı koşullu şeklinde sunulmasına sınırlama geliyor. Diğer taraftan tüketicinin talep ettiği sigorta firmasından sağlamış olduğu teminat, Kredi sunan tarafından kabul edilmek zorunda olacak. Kredi bağlantılı sigortanın kredi borcunun geri ödenme teminatını sağlamak maksadı doğrultusunda meblağ sigortalarında kalmakta olan borç tutarı ile vadesi ile uyumlu olması gerekecek.

Keşfet