Brent Petrolün Çakılmasının Ardından Benzin ve Motorine İndirim Müjdesi Gecikmedi! Fiyatlar Ne Kadar Düşecek?

Benzin ve motorine gelecek indirimlerin açıklamaları geldi. Brent petrolünün fiyatı düştü ve akaryakıt maliyetlerinin düşürüleceği belirtildi. Benzin ve motorinde indirim var mı, varsa ne zaman uygulanacak? Pazartesi günü benzin ve motorinin fiyatı düşecek mi? Tüm merak edilen detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Brent Petrolün Çakılmasının Ardından Benzin ve Motorine İndirim Müjdesi Gecikmedi! Fiyatlar Ne Kadar Düşecek?

ABD’nin ambargosu senaryoyu değiştirdi

Akaryakıt maliyetleri için Brent petrolünde indirim yapılacağı açıklandı. Ukrayna ile Rusya arasında savaşın başlamasının ardından, 100 doları aşan Brent petrolün fiyatı, ABD'nin Rus petrolüne ambargo koymasıyla 140 doları da aşmıştı. Brent petrol fiyatındaki artışın ardından savaşın da etkisiyle hem benzin hem de motorin fiyatları art arda yükselirken, dolar kuru 15 TL sınırını vurdu.

Brent petrolün fiyatı düştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ukrayna Devlet Başkanı Kuleba’nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ev sahipliğinde Antalya'da kurulan barış masasında bir araya gelmesiyle bölgede tansiyon düştü. Yaşanan güzel gelişmelerin ardından Brent petrol fiyatında öngörülen düşüş eğilimi başladı. Brent petrolün fiyatı şu anda 140 dolardan 110 dolara düşürüldü. Bunun sonucunda yakıt fiyatlarının daha fazla düşmesi bekleniyor.

Peki indirim olacak mı?

Detaylı araştırmalar sonucu edinilen bilgilere göre, Pazartesi günü akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi vardı. Benzin ve motorin indirimleri açıklandı ve Pazartesi gece yarısı yürürlüğe girmesi bekleniyor. Antalya'da oluşturulan barış masası ile müzakere yolunun yeniden açılması, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), İran ve Venezuela'nın petrol arzı üretimine katkı sağlayacağının açıklanmasının ardından brent petrolde yaşanan inanılmaz yükselişin önüne geçildi. Uzun bir aradan sonra, Brent petrolün fiyatındaki düşüşün de etkisiyle benzin ve motorinde heyecanlandıran indirim haberi geldi.

İndirim ne kadar olacak?

Alınan bilgilere göre Pazartesi günü hem benzinde hem de motorinde indirim yapılacak. Pazartesi gece yarısından itibaren motorin pompa satış fiyatına 2,38 TL indirim beklentisinin açıklanması motorin fiyatını tekrar 20 liranın altına getirdi. Benzinde düşüş beklendiği bildirilirken, indirimin ne kadarının pompaya yansıyacağı konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı.

Keşfet