Bir Efsane Geri mi Dönüyor! 7 Numara Ekranlara Yeniden mi Gelecek!

Yedi Numara ilk olarak 2000 yılında TRT 1 ekranlarında gelen bir komedi dizisiydi. Hem o dönemde hem de hala günümüzde çok ciddi bir izleyici kitlesine sahip olan dizinin yeniden çekimi gündeme geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bir Efsane Geri mi Dönüyor! 7 Numara Ekranlara Yeniden mi Gelecek!

2000-2003 yılları arasında ekrana gelen Türk komedi dizileri arasında çok özel bir yere sahip yapımın 92 bölümden oluşması dikkat çekiyordu. Bir grup üniversite öğrencisinin, bir aile ile yaşadığı 7 numaralı evde yaşanan komik olaylar dizinin konusunu oluşturuyordu. Üç kız, üç erkek ve bir ailenin yaşadığı bu evde her gün farklı bir olay söz konusu oluyordu.

Yeni Numara Tekrar Çekilecek mi?

Yedi Numara dizisi ilk olarak pandemi döneminde TRT 1 ekranlarına gelmiş ve birçok insan diziyi tekrar hatırlama fırsatına sahip olmuştu. Bu durum beraberinde bazı dedikoduları da getirdi. Gazeteci Arif Hür bu konuyla ilgili bir iddia ortaya atması dizi severleri heyecanlandırdı.

Gazeteci tarafından yapılan açıklamada Yedi Numara isimli dizinin birçok sahnesi özellikle sosyal medyada çok paylaşılması ve bir dijital platform sahibinin diziyi tekrar canlandırmak istemesine neden oldu. Bu konuda çalışmalara başladığını ve dizi de başrollerde yer alan Engin Alkan, Şebnem Sönmez, Nuray Uslu ve Volkan Girgin’i ikna etmeye çalıştığı duyuruldu.

Tabi şuan için bunların hepsi bir dedikodudan ibaret olarak kabul ediliyor. Dizinin tekrar hayata geçirilmesi ile ilgili olarak, dizi de “Haydar” rolünü canlandıran Okan Selvi tarafından bir açıklama yapılmıştı.

Yeni Numara dizisinin o dönem çok popüler olduğunu, 20 yıl önce popüler olan bir yapımın bundan 20 yıl sonra tekrar çekilmesinin çok riskli olduğunu aktarmıştı. Ama şu an için net bir şey olmamasına rağmen bu dedikodular dahi dizinin hayranları tarafından senaryonun nasıl olacağının beklenmesine neden oldu.

Sizlerde bu dizinin yeni versiyonunun nasıl olacağını merak ediyorsanız. Görüşlerinizi yorum kısmına bırakabilirsiniz. Yedi Numara karakterlerinin aynı mı kalacağı yoksa yeni versiyonda farklı karakterlerin mi olacağı merak ediliyor.

Keşfet