Bergen’in Başrol Oyuncusu Farah Zeynep Abdullah Açıklamalar Yaptı!

Seyirciler 4 Mart'ta, şarkıcı Bergen'in hikayesini anlatan 'Bergen' filmini izledi. Yayınlandığı günden beri gündemde olan filmin yıldızı Farah Zeynep Abdullah, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Farah Zeynep Abdullah yaptığı bir açıklamada, "Şiddeti hiç bu kadar yakından tanımadım" dedi. Tüm merak edilen detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bergen’in Başrol Oyuncusu Farah Zeynep Abdullah Açıklamalar Yaptı!

Bergen filmi 4 Mart’ta seyirciyle buluşmuştu

Kozan’da yaşayan Halis Serbest tarafından öldürülen sanatçı Bergen'in hikayesini anlatan uzun zamandır beklenen 'Bergen' filmi 4 Mart'ta seyirciyle buluştu. Bergen'i başarılı oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Bergen'in katili Halis Serbest’i ise usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu canlandırıyor. Bergen'in danışman kadrosunda sosyologlar Meral Özbek, Tuğrul Eryılmaz, psikiyatr Cemal Dindar, edebiyatçı Murat Özyaşar ve edebiyatçı Yavuz Ekinci yer alıyor. Yapımın müziklerinin arkasındaki beyin ise Mazlum Çimen.

kapak-095115.webp

“Daha önce hiç şiddete bu kadar yakından tanık olmadım”

Son olarak oyunculuyla adından fazlasıyla söz ettiren Farah Zeynep Abdullah, Box Office Türkiye'nin Bergen filmiyle ilgili sorularını yanıtladı. Çok acı çekmiş olan Bergen'i oynayan Farah Zeynep Abdullah, "Daha önce hiç şiddete bu kadar yakından tanık olmadım. Çünkü fiziksel saldırı tespiti kolay olabiliyor. Dürüst olmak gerekirse, şiddeti ele alış biçimimiz beni heyecanlandırdı. Film çok fazla şiddet sahnesi göstermiyor ama zaten göstermekten ziyade hissettiriyor” dedi. Senaryonun çok ilgisini çektiğini dile getiren Abdullah, "Bir kadın anlatıyoruz. Hiç kimse birkaç kelimeyle tanımlanamaz. Dikkatimi çeken senaryo oldu. Senaryo daha objektif. Çünkü yaşadığı acıların bir tarifi yok" dedi. Abdullah son olarak, "Bergen gibi tanınmış birini canlandırmanın büyük bir yük olduğu algılanabilir. Benim için önemli olan senaryoda yazan. Senaryoda yazılan kıza odaklandım. Bergen'in şarkılarını da referans alarak, elimden geleni yaptım" diye ekledi.

kapak-150626.webp

Farah Zeynep Abdullah

Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989'da İstanbul'da doğdu. Babası Arap, annesi Boşnak asıllıdır. Küçük yaşlardan itibaren tiyatro ve müziğe ilgi duydu. Babasının işi nedeniyle 2006 yılında İngiltere'ye yerleşti. Lise kariyerine Türkiye'de İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi'nde başladı, ancak birinci sınıftayken İngiltere'ye nakil olmak zorunda kaldı. Oradayken Fransızca, tiyatro, medya ve dersleri de aldı.

Keşfet