Benzin ve Motorine Rekor Zam Geldi! Yakıt Fiyatları 20 TL Olacak!

Uzun zamandır beklenen benzin ve motorin zammı sonunda geldi. 1 TL’ye yakın zammın gelmesinin beklendiği yakıt fiyatlarının yakın zamanda litresinin 17 TL’ye dayanacağı görüldü. Bu durum araç sürücülerinin endişelenmesine neden oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Benzin ve Motorine Rekor Zam Geldi! Yakıt Fiyatları 20 TL Olacak!

Rusya ile Ukrayna arasında ki savaşın da başlamasıyla birlikte ilerleyen dönemde bu zamların sonucunda yakıt fiyatlarının 20 TL’yi bulacağı konuşulmaya başlandı. Savaş sonrasında varil fiyatının küresel piyasa 100 dolar seviyesine yaklaşması yakından daha fazla zam geleceğinin düşünülmesine neden oldu.

Buna karşı hükümet kanadında herhangi bir önlem alınıp alınmayacağı da merak ediliyor. Yeni zamların önümüzde ki hafta geleceği tahmin ediliyor. Hafta sonu veya hafta içinde motorin ve benzine 1 TL’lik zam geleceği konuşuluyor.

Bu zamlarla birlikte benzin litre fiyatının 16.24 TL’ye ulaşacağı, Motorin litre fiyatınınsa 16.57 TL seviyesine çıkacağı tahmin ediliyor.

ÖTV Düzenlemesinin Gelmesi Bekleniyor!

Dolar kurlarının dalgalandığı dönemde hükümet kurlar sebebiyle artan fiyatlardan insanların etkilenmemesi için akaryakıttan alınan ÖTV’yi almama kararını açıklamıştı. Ancak tekrar düşüşe geçtiği dönemde tekrar ÖTV alınacağı duyurmuştu. Bunun tekrarlanması ile birlikte ÖTV düzenlemesi tekrar gündeme geldi.

Yakıt fiyatlarının yükselmeyeceği alınan haberlere göre bekleniyor. Bazı kaynaklar dolar kurunun artması, brent petrol fiyatlarının yükselmesi ve savaşın patlamasıyla birlikte artışların devam edeceğinin düşünüldüğünü aktardı.

Benzin ve Motorin’in Litre Fiyatı 20 TL Olacak mı?

Artışların bu şekilde devam etmesi durumunda yakın gelecekte akaryakıt fiyatlarının litresinin 20 TL’ye çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Bir yıllık bir süreçte ikiye katlanan fiyatlarının şu an için sabit kalmasının imkansız olduğu tartışılıyor.

Bu fiyatların artması aynı zamanda taşıma maliyetlerinin de artmasına neden olacağının da ortaya çıkmasına neden oluyor. Bir süredir ortalama bir fiyat seviyesi tutturulmuş olsa da yaşanan bu durumların ardından tekrardan ürünlere zam gelebileceği konuşuluyor.

Bununla birlikte araç alımlarının düşeceği, gıda ürünlerine artışın artacağı da tahmin ediliyor. Ülkemizin bu duruma karşı nasıl bir önlem alacağıysa merak ediliyor.

Keşfet