Bayraktar TB2 Gururlandırmaya Devam Ediyor! Tüm Ülkeler Satın Almak İstiyor! Peki Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Ukrayna'nın kullanımının ardından Türkiye'nin en büyük otonom güçlerinden biri olan Bayraktar TB2 için resmen sipariş yağdı. Özellikle Avrupa'da büyük bir talep var ve binlerce adet satın almak isteniyor. Üretim hızlandırıldı ve yeni mühendisler işe alındı. Genel olarak yapılan plana göre beş yıl içinde on binlerce adet üretilmesi bekleniyor. Merak edilen tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bayraktar TB2 Gururlandırmaya Devam Ediyor! Tüm Ülkeler Satın Almak İstiyor! Peki Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Alınan siparişler karşısında iş gücü yetersiz kaldı

Ülkemizin gururu Bayraktar TB2 Avrupa'dan o kadar çok sipariş aldı ki mevcut iş gücü resmen yetersiz kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve İstihbarat Teşkilatımız tarafından gururla kullanılan Bayraktar TB2, Ukrayna dışında ilk kez bir NATO üyesi ülkeye satılıyor. Ukrayna'nın Rusya'ya karşı kullanarak bölgelerde kazandığı bilgisi zaten bilinen bir detay ama Avrupa'nın geri kalanı da bu bilgiden fazlasıyla etkilenmiş gibi görünüyor. Yüksek sipariş yoğunluğuna sahip Bayraktar TB2, fiyatlandırması tüm dünyada araştırılıyor.

Bayraktar TB2'nin fiyatı nedir?

Özellikleri açısından Bayraktar TB2, dünyanın en gelişmiş otonom araçlarından biridir. Taktik Blok 2 (TB2), Türkiye merkezli Baykar Savunma Sanayii'nin bir ürünüdür. 14 Haziran 2014'te ilk tam yüklü uçuş testini tamamlayarak 27.030 feet yüksekliğe ulaşmıştı. Tam yüklü uçuş testinde, özellik olarak rakiplerinden çok daha gelişmiş olan Bayraktar TB2, 4.040 kilometre uçtu. Toplam uçuş süresinde toplam 24 saat 34 dakika uçtu. Ayrıca Roketsan tarafından geliştirilen MAM-L tam güdümlü füze %100 isabet oranına sahip. Fakat Bayraktar TB2 askeri bir ürün olduğu için fiyatı hükümetler arasındaki gizli anlaşmalarla belirleniyor.

Bayraktar TB2'yi hangi Ülkeler satın aldı?

Şimdiye kadar onlarca ülke Bayraktar TB2'yi satın aldı. Daha önce Katar, Libya, Ukrayna, Polonya, Türkmenistan, Azerbaycan, Fas ve Kırgızistan'a tedarik edilen Bayraktar TB2, şimdi NATO üyelerine pazarlanıyor. Son 20 günde alınan siparişlerin büyük çoğunluğunun NATO ülkelerinden gelmesi Bayraktar TB2'nin tüm dünyanın ilgisini çektiğini gösteriyor. Ülkemizin gururu ve milli istihbarat aracı, rekorlarını korumanın yanı sıra hedefleri vurma ve istihbarat toplama konusunda da dünyada ilk sıralarda yer almaya devam ediyor.

Keşfet