Banka Kredisi Çekenler Dikkat! Bankalar Zorunlu Tutuyor Fakat İptal Eden Parasını Anında Alabiliyor!

Bankalardan taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi çekenlerin dikkatine! Bu haber hepinizi ilgilendiriyor. Bütün banka kredileri açısından geçerli olan bu haberimizi sakın kaçırmayın!

Yayınlanma:
Güncelleme:
Banka Kredisi Çekenler Dikkat! Bankalar Zorunlu Tutuyor Fakat İptal Eden Parasını Anında Alabiliyor!

Bankalardan taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi çekenlerin dikkatine! Bu haber hepinizi ilgilendiriyor. Bütün banka kredileri açısından geçerli olan bu haberimizi sakın kaçırmayın! Pek çok kişi, banka tarafından sunulmakta olan evrakları okumadan imza atıyor. Kredi kullanım sürecini hızlandırmak için acele ile okunmayan evraklar ise vatandaşların başına bazen dert açabiliyor.

Siz siz olun herhangi bir bankadan kredi çekeceğiniz zaman banka personeli tarafından önünüze bırakıp acele bir şekilde imza atmanız istenilen bütün evrakları tek tek okumanızı tavsiye ediyoruz. Haberimize geçelim...

Kredi çeken banka müşterilerinin en çok muzdarip oldukları hususların başında hayat sigortaları geliyor. Banka, tüketicilere hayat sigortası yapma koşulu ile kredi kullanım avantajı sunuyor. Fakat tüketicilerin sigortasız kredi kullanım hakkı da vardır.

0-79kredi.jpg

Burada banka cazip oranlar ile müşteriyi hayat sigortası prosedürlerine imza atmaya zorluyor. Bu aslında bir zorunluluk değildir tamamen müşterinin keyfine kalmış bir şey. Fakat hayat sigortası, bankayı güvence altına aldığı gibi diğer taraftan kredi kullanan vatandaş açısından büyük bir öneme sahiptir. Kredi kullanan vatandaşların hayatını kaybetmesi durumunda kalan kredi tutarı varisleri tarafından ödenmektedir. Böyle bir durumda hayat sigortası yapılmış ise sigorta şirketi tarafından ödeme anında yapılıyor. Diğer taraftan sigorta yapılırken doğru beyanda bulunmak da son derece önemlidir.

Kanser gibi hastalıkların tedavi süreci başlamış olmasına rağmen sağlıklı olduğunu beyan eden vatandaşın, bu hastalıklar sebebiyle hayatını kaybetmesi halinde hayat sigortası tarafından kredinin kalan bölümü bankaya ödenmiyor. Yanlış beyan sebebiyle Kredi kullanımı vatandaşını yakınları Banka borcu ile karşı karşıya kalıyor.

Keşfet