Bakanlıktan Ev Onarım Ve Bakım Yardımı İsteyen Ailelere 100 Bin TL’ ye Kadar Nakit Desteği Verilecek!

Bakanlığın yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar için duyurduğu desteklerden biri de ev onarım ve eşya yardımı oldu. Evini onarmak isteyen ya da evinde eşya olmayıp bunları karşılayamayacak durumda olan aileler için bakanlık, 100 bin TL’ ye varan nakit desteğini açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bakanlıktan Ev Onarım Ve Bakım Yardımı İsteyen Ailelere 100 Bin TL’ ye Kadar Nakit Desteği Verilecek!

Son dönemlerde asgari ücret zam oranı ve yardım ödemeleri ile beraber bakanlıklar, çok fazla konuda maddi destek sunmaya başladı. Evi kötü durumda olan ya da eşyası olmayanlar için de bir destek duyuran bakanlık, ihtiyaçların karşılanması için 100 bin TL' ye kadar nakit yardımı yapacağını söyledi.

Ev ve Barınma Maliyetleri Çok Yüksek!

Devam eden enflasyon süreciyle birlikte geçinmenin iyice zorlaştığı bugünlerde konut fiyatları ve barınma maliyetleri oldukça arttı. Kira fiyatlarındaki yükseliş, özellikle ihtiyaçlı aileleri zorlarken, evlerde onarım ve eşya eksiklikleri de sağlıksız bir yaşam ortamı yaratıyor.

Bakanlıklar ise bu noktada evin onarıma ihtiyacı olması halinde ya da eşyası olmayan vatandaşlar için nakdi destekler sağlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ev onarım ve eşya alımı için 100 bin TL’ ye kadar nakit veriyor.

mujde-20-bin-tl-ye-varan-sosyal-yardim-kredisi-00164.jpg

Ev Onarım Ve Bakımı İçin 100 Bin TL’ ye Kadar Nakit Desteği!

Başvuru şartlarını sağlayan aileler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 100 bin TL’ ye kadar nakit desteği sağlayacak. İhtiyaç sahipleri, aldıkları bu yardımlarla evlerinde gereken onarım işlemlerini yapabildikleri gibi, yaşam şartlarını da iyileştirebilecekler. Ayrıca, isterlerse evlerinde eksik olan eşyaları da alabilecekler.

Ev Onarım Ve Eşya Alım Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ nın verdiği bu nakit desteğinden sadece ihtiyaç sahipleri faydalanabilmektedir. İhtiyaç sahiplerinin kullanması için sunulan bu desteğin şartları arasında hane içindeki kişi başı aylık ortalama gelirin 2.835 TL’ den düşük olması bulunuyor.

Ayrıca ev onarım desteği almak isteyen ailelerin yaşadıkları evin de sağlığı kötü etkileyecek durumda olması koşulu da bulunuyor.

Ev Onarım Ve Eşya Alım Yardımının Başvuruları Nerelere Yapılacak?

Diğer sosyal yardımlarda olduğu gibi, ev onarımı ya da eşya alım yardımı için başvurular yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’ na yapılacaktır.

Keşfet