Bakan Nebati Enflasyon İçin Konuştu: Yaz Aylarında Düşecek

Nebati Fransa da yatırımcılar ile bir araya geldi ve oldukça açık konuştu. Yatırım yapmak isteyenlere birçok garanti veren Nebati “ülkemiz her açıdan yatırım için uygun” mesajını da verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bakan Nebati Enflasyon İçin Konuştu: Yaz Aylarında Düşecek

Nurettin Nebati Fransa'da girişimlerine devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin nebati Fransa'da bazı yatırımcılarla ortak bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan Toplantıdan sonra açıklamalar yapan Nebati net bir mesaj verdi.

Yatırım yapmak isteyen ve bu düşüncede olan yabancılara “Türkiye yatırım yaparsanız hem malınız hem de canınız güvence altındadır.” teminatını veren nebati gelecek dönemde yapılacak Fransa Uluslararası Yatırımcılar Toplantısına da çok fazla çalıştığını söyledi.

Fransa’da düzenlenen bir organizasyonda basın toplantısı yapan Nurettin Nebati yapmış olduğu açıklamada gelecek dönemde Türkiye'nin ekonomik olarak bir istikrar kazanacağını hem de Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancıların mal ve can güvenliğini sağlanacağını belirtti.

818796-321248859.jpg

Yaz Aylarında Enflasyon Kalmayacak

Özellikle enflasyon konusunda oldukça net açıklamalar yapan Nurettin Nebati “yaz aylarında enflasyon kalmayacak özellikle yatırımcılara bunu bir kez daha söylüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'ne çok rahat bir şekilde yatırım gerçekleştirebilirsiniz. 2021'de olduğu gibi gelecek yıllarda da büyüme hedefindeyiz.”

Özellikle Türkiye de son dönemde yüksek enflasyon can yakmaya devam ediyor. Artan gıda fiyatları sık sık gündeme geliyor. Nurettin Nebati de bu konuyla alakalı son derece net açıklamalar yaptı.

bakan-nebatiden-akaryakit-aciklamasi-tuqg.webp

Bu Ülkeye Yatırım Yapanlar Can ve Mal Güvenliğinden Korkmamalı

Nurettin Nebati özellikle Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancılara ve yatırım potansiyeli olan şirketlere yönelik bazı açıklamalar gerçekleştirdi. Ülkeye yatırım yapmak isteyenlere can ve mal güvenliğinden bizzat kendilerinin sorumlu olduğunu söyleyen Nebati “bu konuda hiçbir tereddüt içinde değiliz, ülkemizde her şey yolunda tüm dünyaya karşı ülkemizin de ne kadar sıkışık olduğunu ve yatırımcıların ülkemize gelerek şirket kurma, mülk alma, tatil yapma gibi işlemlere devam ettiğini söyleyelim.” özellikle bu dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati gelecek dönemde de ülke içerisinde defa bir şekilde sistemin yürüyeceğini söyledi.

Keşfet