Ay Sonunu Getirmekte Zorlanıyorum Diyenler Nerede? Başvuru Yapanlara 3 Maaş Birden Ödenecek!

SGK çift maaş konusunu gündeme getiriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan kimler çift maaş alabilir? SGK çift maaş nasıl alınır? Bu soruların cevaplarını haberimizden bulabilirsiniz.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ay Sonunu Getirmekte Zorlanıyorum Diyenler Nerede? Başvuru Yapanlara 3 Maaş Birden Ödenecek!

Ay Sonunu Getirmekte Zorlanıyorum Diyenler Nerede? Başvuru Yapanlara 3 Maaş Birden Ödenecek! Yaşam boyu çalışan herkesin aklında ve fikrimde bir tek şey vardır ki o da emekliliktir. Emeklilikte ne kadar yüksek maaş aranırsa o kadar yüksek bir konfor standardına sahip yaşam sürülür. Bu durumda SGK çift maaş konusunu gündeme getiriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan kimler çift maaş alabilir? SGK çift maaş nasıl alınır? Bu soruların cevaplarını haberimizden bulabilirsiniz.

SGK çift maaş almak mümkün mü? SGK’dan nasıl alınır?

Sosyal Güvenlik Kurumu mevcut sigorta ile emeklilik düzenlemeleri kapsamında hak sahiplerine düzenli bir şekilde ödeme yapıyor. Günümüzde Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan çift maaş alan milyonlarca vatandaş bulunuyor. Tamamen yasal bir hak şeklinde vatandaşlara sunulan ve SGK tarafından sunulan birden fazla maaş alabilme avantajı bulunuyor. Fakat Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan çift maaş alabilmek amacıyla mutlaka belirli koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. Türkiye'de SGK emeklileri, bağlı bulundukları sigorta kuru fark etmeksizin çift maaş alma hakkına sahiptir. Sosyal Güvenlik Kurumu bu hakkı yalnızca emekli vatandaşlara değil, dul ve yetimleri içinde sunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan çift maaşı almanın haricinde aynı zamanda uygun koşulların sağlanması halinde SGK'dan 3 maaş birden almam mümkün hale gelmesidir.

SGK çift maaş nasıl alınır?

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan çift maaş alabilmek amacıyla öncelikli olarak bazı koşulların yerine getirilmesi gerekir. Bunun haricinde SSK emeklisi olan bir kadına, SSK ya da BAĞ-KUR emeklisi olan vefat eden eşinden maaşının yüzde 50'si oranında ve Emekli Sandığı emeklisi olması halinde ise maaşının yüzde 75'i oranında maaş alabiliyor. Diğer taraftan SGK emeklisi olan kadın sigortalının eşi vefat etmiş ise ve bu kişi sosyal güvenlik kurumundan emekli olmuş ise eşinin maaşı üzerinden aynı şekilde belirli bir dul aylığı olabilir.

Keşfet