Asgari Ücrete Ek Zam Yapılacak Mı? Temmuzda Asgari Ücret Zammı Ne Kadar Olacak? Çalışma Bakanından Yeni Açıklama Geldi!

Asgari Ücrete Ek Zam Yapılacak Mı? Temmuzda Asgari Ücret Zammı Ne Kadar Olacak? Çalışma Bakanından Yeni Açıklama Geldi!

Yayınlanma:
Güncelleme:
Asgari Ücrete Ek Zam Yapılacak Mı? Temmuzda Asgari Ücret Zammı Ne Kadar Olacak? Çalışma Bakanından Yeni Açıklama Geldi!

Asgari Ücrete Ek Zam Yapılacak Mı? Temmuzda Asgari Ücret Zammı Ne Kadar Olacak? Çalışma Bakanından Yeni Açıklama Geldi! Bütün dikkatler asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağına yönelirken son dakika açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi. Buna göre aralık ayı içerisinde asgari ücret tespit komisyonu toplanmış ve 2022 senesi içerisinde asgari ücretin brüt 5400 TL ve net bir şekilde ise 4253 TL olmasına karar verilmişti.

Milyonlarca vatandaşı oldukça yakından ilgilendiren konu ile alakalı Çalışma Bakanı Vedat Bilgin asgari ücreti değerlendirirken, diğer taraftan ülkemizin çalışanlarını koruyacak bir seviyede asgari ücreti belirleyeceklerini dile getirdi. Diğer taraftan asgari ücrete zammın gündemde olmadığını da açıklanmıştı. Peki tüm bu gelişmelere bakıldığında asgari ücretle temmuz ayı içerisinde ekstradan bir zam yapılacak mı? Asgari ücrete ek zam ne zaman yapılacak? Bu soruların cevapları ve çok daha fazlası haberimizde...

Asgari ücrete ek zam yapılacak mı? Asgari ücrete ek zam ne zaman yapılarak?

mujde-verildi-19-yasindan-buyuk-olan-herkese-14250-tl-odeme-yapiliyor-ay-sonuna-kadar-gecerli1.jpg

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bir dizi ziyarette bulunmak amacıyla Isparta iline geldi. Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde İl Özel İdaresi çalışanları ile beraber iftarını açan bakan Bilgin, burada çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, bilindiği gibi 2021 senesinin başlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamış olduğu politikalar ile en düşük emekli aylığının 1500 TL’den 2.500 TL'ye çıkarılmasına karar verildiğini söyledi. Diğer taraftan %30'un dahi üzerinde bir enflasyon farkını içeren bir artış yapıldığını da söyledi. Temmuz ayında emeklileri koruyacak benzeri bir düzenlemeyi yapacaklarını şimdiden haberini vermek istediğini söyleyen bakan Bilgin, asgari ücreti önümüzdeki aralık ayı içerisinde tekrardan gündeme alırsak o tarih geldiği zaman bütün bu koşulları dikkate alarak yeniden asgari ücreti değerlendirirken Türkiye'nin çalışanlarını koruyacak bir seviyede belirleyeceğimizi şimdiden ifade etmek istediğini söyledi.

Keşfet