Annelere Her Ay 3000 TL Ödenecek! 3000 TL Sosyal Destek Şartları Açıklandı mı?

Annelere verilecek her ay 3000 TL'lik ödemeye ilişkin şartlar açıklanıyor. Başvuru yapılması halinde sizler de uygun görülürseniz aylık ödeme alabilirsiniz. Son zamanlarda dikkat çeken sosyal yardım ödemelerinde merak edilenler yanıt bulmaya başladı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Annelere Her Ay 3000 TL Ödenecek! 3000 TL Sosyal Destek Şartları Açıklandı mı?

Annelere özel verilen 3000 TL'lik maddi yardım için aşağıdaki şartlara göz atabilirsiniz. Başvuruların aktif olduğu belirtiliyor. Sigortalı olarak çalışan anneler, çocuklarının bakım masrafı için devletten destek alabilmekte. Bakacak kimsesi olmayan çocuklar için yapılacak ödeme ile birlikte kreşe de yazdırabilirsiniz.

Devlet, maddi yardım şartları açıkladı. Şartları yerine getirerek başvuran annelere 3 bin TL maddi destek verilecek. Uygun annelere bakanlık tarafından aylık olarak ödeme yapılır. Yardımdan sadece anneler yararlanır. Ayda 3 bin lira ücretsiz ödeme yapacak. Bu durumdan haberi olmayan anneler olduğu için devlet desteğinden yararlanamıyorlar.

Çalışan annenin çocuğu varsa koşulsuz devlet desteği alabilir. Çocuklarına bakacak kimsesi olmayan, çalışma hayatını sürdüren ve haneye destek olan anneler bu desteğe katılabilirler.

tl-2.jpg

HER AY DÜZENLİ ÖDEME

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) uygulamasında gerçekleştirilen bu çalışmada, her sigortalının çalışan sayısı artmakta ve kadın istihdamı mümkün olmaktadır. Çalışan annelere her ay düzenli olarak ödeme yapılmaktadır. Özel desteğe ihtiyacı olan çocukların annelerine verilen aylık destek ise 350 Euro civarında. Bakanlık tarafından sağlanan destekler her yıl kademeli olarak artırılmaktadır. Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen destek, örneğin İstanbul, İzmir ve Ankara'da yaşayan ve amacı kadın istihdamını desteklemek olan eğitimcileri, bakıcıları ve anneleri kapsıyor. Ayrıca destek alabilmek için SGK 4A bünyesinde olmanız ve başvuru tarihinden itibaren 0-2 yaşında olması gerekmektedir.

Proje kapsamında hemşirenin İŞKUR, mesleki yeterlilik kurumu veya MEB tarafından onaylanmış kurslar almış olması gerekmektedir. Annelere 36 aylık olana kadar 32 ay süreyle ödenek ödenir. Başvurular e-devlet yoluyla yapılabilir. Başvuruda bulunan vatandaşlar başvurularını www.sgkegitimlibakici.org ve www.sgk.org.tr adreslerinden e-devlet şifreleri ile yapabilirler.

tl-3.jpg

BAŞVURU ŞARTLARI

  • Başvuru tarihine göre çocuk 0-2 yaş arasında olmalıdır
  • SGK bilgilerine göre anne doğum izninde olmamalıdır
  • Ankara, İstanbul ve İzmir'de ikamet etmelidir

Keşfet