Altın Fiyatları Haftayı Yükselişle Kapattı! Altın’da Dikkat Çekici Yeni Hedef!

Ülkemizde birçok insan tarafından en güvenilir yatırım aracı olarak görülen altın’ın haftayı yükseliş trendi içerisinde kapatması beklentilerin yükselmesine neden oldu. Özellikle açıklanan Merkez Bankası faiz oranlarının ardından artışa geçen altın fiyatları, ülkemizde en az döviz kurları kadar dikkat toplamayı başarıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Altın Fiyatları Haftayı Yükselişle Kapattı! Altın’da Dikkat Çekici Yeni Hedef!

Birçok yatırımcı tasarruflarını direk olarak altına çevirmeyi tercih ediyor. Birçok yatırımcı banka hesabından gram altın alırken, bazı yatırımcılar çeyrek, yarım ve tam altın alarak yatırımlarını yastık altı olarak değerlendirmeyi tercih ediyor. O sebeple bu altın kurlarına olan ilgi de her zaman çok yüksek bir seviyeye çıkıyor.

Gelecek Altın Fiyatları Tahminleri Ne Oldu!

Merkez Bankası bir süredir faiz kararlarını piyasanın beklentisi yönünde açıklamasıyla dikkat çekiyor. 14 Şubat 2022 Pazartesi gününe gram altın 818 TL ile başlamıştı. Hafta sonuna gelindiğin de 18 Şubat 2022 akşamıysa kur seviyesi 832 TL’yi gördü. Bu artış uzun süre sakin ve doğal bir artış olarak kabul edilerek altının gramının yeni bir hedef belirlemesine neden oldu.

Ülkemizde uzun vadeli bir yatırım aracı olarak tercih edilen altın, ayrıca yeni ekonomik program içerisinde çok önemli bir yer alacağıyla da daha hızlı bir yükseliş trendine gireceği tahmin ediliyor. Ekonomi bakanlığı tarafından başlatılacak yeni ekonomi programı içerisinde doğru hamleler ile altının büyük bir kısmının ekonomiye kazandırılması amaçlanıyor.

altinfiyatlari.jpg

Altın yatırımcılarının büyük bir kısmı bunu evlerinde yastık altı olarak tabir edilen şekilde saklamayı tercih ediyor. Bu yatırım da ekonominin dışında paranın akmasına neden oluyor. Bu kapalı kısmı canlandırmak için içerisinde 1500 kuyumcunun, tüm bankaların da yer alacağı bir ağ hazırlanmaya çalışılıyor.

Bu sayede insanlar yatırımlarını hızlı bir şekilde yapabilecek ve istedikleri zaman nakit olarak isterlerse de yatırım yaptıkları ziynet olarak geri alabilecekler. Tabi bunun ne kadar çekici olacağıysa yapılacak olan kampanyalar ile netleşecek. Bunun için de açıklamanın netleşmesi piyasalar tarafından bekleniyor.

Keşfet