Altın Almalı Mı Bozdurmalı Mı? Uzmanlar Ne Diyor?

Son dakika gelişmeleri devam ediyor. Altın fiyatlarında yükseliş devam ederken gram altın ile çeyrek altın başta olmak üzere 22 ayar bilezik altın fiyatlarının bugün kaç TL olduğu gerek yatırımcılar gerekse de meraklılar tarafından araştırılmaya devam ediliyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Altın Almalı Mı Bozdurmalı Mı? Uzmanlar Ne Diyor?

Altın Almalı Mı Bozdurmalı Mı? Uzmanlar Ne Diyor? Son dakika gelişmeleri devam ediyor. Altın fiyatlarında yükseliş devam ederken gram altın ile çeyrek altın başta olmak üzere 22 ayar bilezik altın fiyatlarının bugün kaç TL olduğu gerek yatırımcılar gerekse de meraklılar tarafından araştırılmaya devam ediliyor.

12 Mayıs 2022 Perşembe Güncel Altın Fiyatları

Amerikan Merkez Bankası FED Açık piyasa komitesi, 50 baz puanlık bir faiz arttırımına karar vererek politika faizini yüzde 0.75 ile yüzde 1 aralığına yükseltmeye başladı ve böylece 2000 senesinden itibaren ilk defa 50 baz puanlık bir artırım kararı alınmış oldu.

Çin’de ise devam etmekte olan yeni tip covid-19 salgını önlemleri ile politik risk faktörleri altın fiyatlarının dalgalı bir şekilde hareket etmesine sebep oluyor. Dolar TL paritesinde meydana gelen dalgalanmaların sonrasında piyasalarda yukarı yönlü bir hareket meydana gelirken 12 Mayıs 2022 Perşembe güncel altın fiyatları da merak edilmeye başlandı.

Gram altın fiyatları ne kadar oldu? 12 Nisan 2022

2022/02/19/altinfiyatlari.jpg

Bugün sabah saatlerinde kaydedilen son güncel verilere göre gram altın fiyatı 921 TL alış ve 932 TL satış fiyatı olarak kayıtlara geçti.

Bugün çeyrek altın ne kadar?

Bu haberin kaleme alındığı dakikalar içerisinde çeyrek altın alış fiyatı 1448 TL olurken satış fiyatı ise 1480 TL civarında seyrediyor.

Cumhuriyet altını alış fiyatı 5794 TL olurken satış fiyatı ise 5903 TL oldu.

Yarım altın fiyatı ise bugün 2887 Tl den alınırken 2960 Tl den satılıyor.

Keşfet