Akbank EFT ve Havale Ücretleri

Gelişen teknoloji ile yapılması daha kolay olan Akbank EFT ve havale ücretlerine değineceğimiz yazıda işlem karşılığı ne kadar ödeyeceksiniz bunu da öğrenmiş olacaksınız.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Akbank EFT ve Havale Ücretleri

Akbank EFT ve havale ücreti tüm bankalarda olduğu gibi yapılan işlemin karşılığında belli tutarlarda alınmaktadır. Alınan bu ücret sizin yapmış olduğunuz işlemin karşılığı niteliğinde olmakla beraber aynı zamanda yapmış olduğunuz işlemin güvencesini de oluşturmaktadır.

Akbank EFT Ücreti

EFT ücreti her bankada olduğu gibi Akbank ile işlem yapmak istediğimizde de karşımıza çıkmakta, yapılan işlemin yapıldığı kanala göre de ücreti değişmekte. Akbank EFT ve havale ücretini değinmeden önce Akbank ile işlem yapmak için belirlenen saatlerden bahsedelim. Akbank banka hesabınızdan başka bir banka hesabına para iletmek için şubelerden 16:30’a kadar, Akbank internet uygulamasından ise saat 17:45’e kadar işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Akbank EFT ücreti ise Akbank mobil uygulamasından ve internet kanalından 1.000 TL ve altı 1.14 TL iken 1.000,01-50.000 TL arasında 2.29 TL’dir. İşlemi yaptığınız saatler belirlenen saatte yapılmamış ise geç EFT ye girmekte ve ödeyeceğiniz tutarda değişmektedir.

Akbank Havale Ücreti

Havale işlemi en çok yapılan işlemlerden biri olmakla beraber en çok karıştırılanda bir işlemdir. En kolay tabiri ile havale iki banka arası para transferini ifade etmektedir. Yalnız karıştırılmamalı transfer sağlanacak bu iki banka hesabı iki farklı kişi adına kayıtlı olabilir yapılan işlem yine de havale işlemidir. Havale işlemini tam olarak oturttuğumuza göre Akbank EFT ve havale ücretine değinebiliriz. Akbank EFT ücretini öğrenmiştik Akbank havale ücreti ise Akbank mobil uygulamasından 1.000 TL ve altı 0.57 TL iken 1.000,01-50.000 TL arasında ise 1.14 TL’dir.

Mobil Bankacılıkta Güvenlik

İnsanların hayatını kolaylaştıran teknoloji kötü kişiler tarafından kullanıldığı zamanlarda büyük zararlara yol açabilmektedir. Her işte olduğu gibi elindeki gücü kötüye kullanmak sanal ortamda mevcut. Banka bilgilerinizin zararlı kişiler tarafından ele geçirilmemesi adına çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Kullandığınız uygulamalar, yazılım programları güncel olmalıdır. Kaynağını bilmediğiniz kişiler tarafından istenilen bilgilerinizi kimse ile paylaşmamalısınız. Akbank EFT ve havale ücretlerini öğrenmek için okuduğunuz bu yazımızda verdiğimiz küçük tavsiyeler ile büyük zararlardan da kurtulmuş olabilirsiniz.

-

FAST Ödemesinde Para Transfer Ücretleri

FAST ödemesinde para transfer ücretleri banka ve hesap durumuna göre değişebilmektedir. Örneğin Akbank Fast Para Transferi özelliğini kullanmak istediğinizde 1500 TL para gönderirken 2 -5 TL civarında ödeme alabilmektedir. Başka bir banka ve hesapta bu miktar gönderilen paraya göre değişebilir.

Akbank FAST Ücreti 2022 Yılında Zamlandı mı?

2022 senesiyle beraber birçok banka işleminde zam görülmektedir. Akbank FAST ödeme sürecinde de banka tarafından belirlenen zamlara göre yenilikler olabilmektedir. Güncel takibi yapmak için bankaya doğrudan ulaşabilir, internet şubesindeki hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

EFT ücretleri ve FAST ücretleri arasında çok büyük fark bulunmamakla beraber nereden işlem olacağına göre süreç değişebilmektedir. EFT /FAST işlemleri bankamatik üzerinden olacaksa daha yüksek ödeme istenebilmektedir.

Akbank kampanyalarını belirli aralıklarla kendi sitesi ve güncel gelişmelerle takip ederek indirimlerden faydalanabilirsiniz. Yılsonları, özel günler vs. için devam eden kampanyalardan haberdar olmak işlem ücretlerinde avantaj sağlayabilir.

Para transfer işlemlerinizi FAST ile yapacağınızda üst limit 2000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limit üzerinde işlem yapamadığınız için ödeyeceğiniz ek para da sınırlı olacaktır. EFT işlemlerinde daha değişken ve yukarılara çıkabilen bir ödeme durumu bulunmaktadır.

Her sene bankaların genelinde olduğu gibi Akbank sisteminde de belirli bir miktarda işlem ücreti zammı yapılabilmektedir. Daha net bilgi için Akbank müşteri hizmetleri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz. Akbank Fast EFT işlem bilgilerini şubelerden de öğrenebilirsiniz.

Keşfet