Akbank Axess Kredi Kartı Avantajları

Akbank Axess kredi kartı avantajları ve kredi kartı başvurusu hakkında detay bilgi almak için makalemizi okumalısınız.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Akbank Axess Kredi Kartı Avantajları

Akbank Axess kredi kartı avantajları, birçok kredi kartının sağladığı avantajla oranla oldukça fazladır. Axess kredi kartının kullanıcılara sağladığı birden fazla avantaj bulunmaktadır. En önemli avantajlardan bir tanesi Axess kredi kartını dünyanın her yerinde, istediğiniz mağazada kullanabilmenizdir. Kredi kartı kullanımında Chip-para kazandıran Axess, otomatik fatura ödeme, limit artırımı, nakit avans, ek kart, taksit, elektronik ekstre, hızlı para gibi birçok özelliği ve avantajları bulunan bir kredi kartıdır.

Axess kredi kartı avantajları, Axess Gold, Platinum, Kampüs Modu, Ek kart, Sanal Kart, Kobi, Temassız, Business kredi kartlarına göre artış ve değişiklik göstermektedir. Tüm kredi kartlarının taksitlendirme kolaylığı sağlama, nakit avans taksitlendirme özellikleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Axess kredi kartı, kart ile yapılan tüm alışverişler için 1 Chip-Para vermektedir. Bu Chip- Para ise 1 Türk lirasına eşittir. Biriktirilen Chip-Paralar tüm alışveriş noktalarında kullanılabilmektedir.

Axess Kredi Kartı Özellikleri

  • Kredi kartı limitine bağlı olarak belirlene faiz oranı müşterilere nakit avans özelliği sunulmaktadır.
  • Akbank’ın belirlediği tarihe göre ekstre borcu ödemesi ertelenebilmektedir. Ekstre borcunun ertelenebilmesini avantajına ek olarak ekstrelerin asgari miktarları ödendikten sonra kalan borcun taksitlendirilmesi özelliği de bulunmaktadır.
  • Axess kredi kartı ile taksitlendirme yapılan borçların ilk taksit ödemeleri gerçekleştirilmeden ek taksit yapma özelliği kullanılabilmektedir. Ek olarak tek çekim işlemlerinin de taksitlendirilmesi mümkündür.
  • Axess kredi kartı telefona tanımlandıktan sonra kartsız işlem yapılabilir.
  • Axess kredi kartı özellikleri arasında en önemli özelliklerden biri ise farklı bankalarda yer alan borçların Axess karta aktarılması ve taksitlendirilebilmesidir.

Axess Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

Axess kredi kartına nasıl başvurulur? Axess kredi kartına başvuru yapabilmek için birden fazla yol bulunmaktadır. İlk olarak Akbank banka şubelerinden ve Akbank ATM’lerinden başvuru yapılabilmektedir. Fakat evden çıkmadan da kolaylıkla başvuru yapılabilir. Akbank Müşteri Hizmetleri 444 25 25 aranarak, SMS yolu ile AXESS yazıp 5990’a mesaj göndererek, Axess Direkt İnternet’ten veya www.axess.com.tr üzerinden başvuru gerçekleştirilebilir.

Akbank Axess Kredi Kartı Kullanmanın Faydaları

Axess kredi kartı her anlamda kullanan kişiler için çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunlardan biri ve kullanıcılar için neredeyse en önemlisi taksit seçenekleridir. Axess taksit seçenekleri bu anlamda diğer kartlardan farklılık göstermektedir. Peşin alışverişlerinizde Axess kart ile ödeme yaptığınızda 18 aya varan taksit seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Her kredi kartı kullanıcısı taksit seçeneğini mutlaka bir kere bile olsa kullanmaktadır. Bu sebeple Axess kartın taksit seçenekleri konusunda sağladığı bu fayda tercih edilmesi noktasında belirleyici olmaktadır. Bunun yanı sıra Axess kart ile nakit avanslar için de 12 aya varan taksit seçeneği mümkündür. Faiz oranlarının da düşük olması bu kart kullanıcılarının maddi olarak avantajlı durumda olmalarını sağlar.

Axess Kredi Kartını Kapattırmak

Axess kredi kartını çeşitli sebeplerden ötürü ya da kayıp çalıntı sebebiyle kapattırmak istediğinizde bununla alakalı yapmanız gereken tek işlem bankanız ile iletişime geçmektir. Kapatma işlemiyle alakalı sizden ekstra bir ücret talep edilmez. Yalnızca kartın içerisinde bulunan bir borcunuz varsa bu borcu ödemeniz gerekir. Bunun dışında başka bir ücret ödemeden kartınızı kolayca kapatabilirsiniz. Bunların yanı sıra Axess kart ile yurt dışında da alışveriş yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Tüm bu avantajlarının yanı sıra Axess kart düşük kart aidatına sahiptir. Kart aidatının düşük olması da kullanıcıların Axess kart kullanmaları konusunda oldukça etkilidir.

Keşfet