Akbank Artı Para Kullanmak

Akbank artı para kullanmak acil nakit para ihtiyaçlarınızda avantajlıdır ve başvuru yapmak için destek hattından ya da şubelerden yardım alabilmeniz mümkündür.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Akbank Artı Para Kullanmak

Akbank Artı Para kullanmak için öncelikle Artı Para hesabı açmanız gerekmektedir. Artı Para hesabı açmanız acil nakit ihtiyacınız olduğu takdirde nakit para çekebileceğiniz oldukça kullanışlı ve avantajlı bir hesaptır. Günümüzde farklı koşullarda sıklıkla acil nakit ihtiyaçları oluşmaktadır. Anlık olarak oluşan nakit ihtiyaçları için artı para hesapları oldukça avantajlıdır. Dönem içerisinde Artı Para hesabınızdan yaptığınız harcamalar Akbank mevduat hesabınıza para transferi gerçekleştirdiğiniz takdirde otomatik olarak kesilmektedir. Ancak transfer yaptığınız para miktarı borcunuzun asgari miktarını ödemenize yetmiyorsa borcunuza gecikme faizi uygulanmaktadır.

Genel olarak pek çok bankanın işleyiş sisteminde ödemelerin gecikmesi durumlarında faiz sistemi yer alıyor. Artı para hesabında uygulanan faiz sistemi sıklıkla düşük oranlarda sunulmaktadır.

Artı Para Hesabı Nasıl Açılır

Akbank Artı Para hesabınızdan nakit para çekebilmek için öncelikle Artı Para hesabı açtırmanız gerekmektedir. Artı Para hesabı nasıl açılır? Artı Para hesabı açtırmak için 444 25 25 numaralı merkezi arayarak başvuru talebi oluşturabilirsiniz. Artı Para hesabı açtırmak için Akbank şubelerine giderek talep oluşturmanız da mümkündür. Bunun yanı sıra hesap başvurunuzu Akbank.com.tr ya da Akbank mobil uygulaması üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzde artı para hesabının açılması için sıklıkla mobil uygulama sistemi tercih edilir. Bu durumun temel sebebi ise; mobil uygulama sistemi ile günümüzde artı para hesabının daha kolay olarak açılmasıdır. Hem anlık artı para hesabının açılması olanağı hem de pratik kullanımlı olmasından kaynaklı sıklıkla mobil uygulama sistemi ön planda yer alıyor. Genel olarak mobil uygulama sistemi ile uğraşmak istemeyenler ise; Akbank şubelerine uğrayarak artı para hesabı açılıyor.

Artı Para hesabınızın başvurusu onaylandığı takdirde hesap hareketleriniz referans alınarak Artı Para limitiniz yine banka tarafından belirlenmektedir. Size gelecek onay mesajının ardından Artı Para hesabınız kullanıma açılacaktır. Günümüzde Artı para hesabı açılışı için onaylanma süreci genellikle kısa sürmektedir. Artı para hesaplarının sıklıkla tercih edilme sebepleri arasında bu durumda yer alır. Son zamanlarda sıklıkla artı para hesabı kullanıcı sayısı artmaktadır.

Akbank Artı Para Faiz Oranları

Artı Para hesabınızdan para çekmediğiniz takdirde hesabınız için işlem uygulanmamaktadır. Ancak hesabınızdan yapacağınız her 100 Türk lirası değerinde harcama için belirlenmiş Akbank Artı Para faiz oranları mevcuttur. Faiz oranları piyasa değerine göre en alt sınırdan belirlenmiştir. Akbank Artı Para hesabınız için günlük olarak belirlenen faiz miktarı %1.25’tir. Bu da 0,04 tutarında faiz oranı yansıtılmasına tekabül etmektedir.

Günümüz koşullarında sıklıkla faiz oranları yer alıyor. Özelliklede bankacılık sistemlerinin işleyiş düzenlerinde faiz oranları her zaman dikkate alınıyor. Akbank özelliklede artı para hesaplarında orantılı faiz sistemini kullanmaktadır. Artı para hesabından çekilen para miktarına göre faiz sistemi uygulanmaktadır.

Artı Para Borç Ödeme

Akbank Artı Para borç ödeme sistemi asgari tutarda gerçekleştirilmektedir. Hesabınızdan yaptığınız alışverişler borç kesiminden sonra mevduat hesabınızdan düşmektedir. Mevduat hesabınızda borcun asgari tutarı oranında para olmaması durumunda faiz işlemi uygulanmaktadır.

Faiz işleminin başlamasının ardından 14 gün süreyle borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Borcunuzu ödemediğiniz takdirde Artı Para hesabınız Akbank tarafından kullanıma kapatılacaktır. Akbank Artı Para kullanmak için borcunuzu ödemeniz gerekmektedir aksi halde hesabınız kapatılmaktadır. Çekilen para tutarının borcu hem banka hem de artı para hesabı kullanıcısı tarafından sıklıkla kontrol edilmesi gerekiyor. Her zaman için sorunsuz artı para hesabı kullanıcısı olmak için borç sistemine dikkat etmekte fayda vardır.

Keşfet