Akaryakıt Fiyatlarında İndirim Sırası Motorinde!

Akaryakıt fiyatlarındaki güncel gelişmelerle birlikte benzin ve motorinle ilgili çeşitli detaylar paylaşıldı. Öyle ki motorin fiyatının daha da düşeceği ifade ediliyor. Brent varil petrol ve ham petrol fiyatındaki gelişmeler akaryakıta da yansıdı. İstanbul, İzmir ve Ankara'da motorin kaç TL olacak?

Yayınlanma:
Güncelleme:
Akaryakıt Fiyatlarında İndirim Sırası Motorinde!

Motorine gelmesi beklenen yeni indirimle birlikte 1,56 TL'lik bir ucuzlama meydana gelecek. Dolayısıyla araç sahipleri bu haber karşısında sevindi. Öte yandan geçtiğimiz günlerde benzine de indirim gelmişti. Peki ya güncel motorin fiyatı şu an kaç TL?

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda benzine ve LPG'ye art arda gelen zamların ardından bu kez de motorine indirim geliyor.

Buna göre 15 Kasım Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere motorin grubuna 1,56 kuruşluk bir fiyat indirimi uygulanacak.

benzin.jpg

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre İstanbul'da motorin litre fiyatı 26.33 liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 22.68 TL'den satışa sunuluyor.

Öte yandan EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Keşfet