Adı Sevgi Dizisi Reytingleriyle Sevenlerini Hayal Kırıklığına Uğrattı!

13 Mart’ ta Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Adı Sevgi dizisi reytinglerde rakiplerinden geri kalıyor. Dizinin gidişatı hakkında seyirciler tedirgin bir bekleyiş yaşıyor...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Adı Sevgi Dizisi Reytingleriyle Sevenlerini Hayal Kırıklığına Uğrattı!

Atv ekranında yayınlanan Adı Sevgi dizisi, pazar akşamları dram izleme ihtiyacı hisseden seyircilerin seçenekleri arasına girdi. Gizem Güneş’in Elif karakteri ile öne çıktığı dizinin erkek başrolü ise Yunus Emre Yıldırımer oldu. Elif ile Emir karakterlerinin uyumunu beğenen çok sayıda dizi hayranı bulunuyor. Dizini konusu Mesleğine tutkuyla bağlı genç lise öğretmeni Elif Türkkan'ın Sarpça' ya gelişi, bu küçük ilçede yaşayan herkesin hayatında bir dönüm noktası olmasıyla başlıyor. Pazar akşamlarının dram dizisi Adı Sevgi dizisi izlenmeye devam ediyor.

Reytingler bekleneni karşılamıyor

Sosyal mecralarda da hem başrol ikilisi hem de hikayesi ile güçlü etkileşimler oluşturmayı tam olarak başaramayan Adı Sevgi dizisi, Yargı ile Teşkilat dizileirinin gerisinde kalmaya başladı. İlk başladığında iyi bir çıkış yaparak izleyicilerin dikkatini çeken dizi, üçüncü bölümü ile birlikte seyircilerinde ve sektörde ‘’dizi acaba tutmayacak mı?’’ sorularına benzer sorular oluşturdu. Sosyal medyada 27 Mart Pazar akşamı Teşkilat dizisi için 88 bin paylaşım yapılırken, Yargı dizisi için de 66 bin ileti yayınlandı. Adı Sevgi dizisi için paylaşılan mesajların sayısı neredeyse 8 bine yakındı. Bu noktada hem Teşkilat hem de Yargı’nın bir hayli gerisinde kalan Adı Sevgi dizisi, aynı durumu reytinglerde de problemli bir şekilde yaşamaya devam ediyor.

Beklentiyi karşılamasa da dizi direnmeye devam ediyor

Atv’nin büyük beklentilerle yayına aldığı dizi, tüm kişiler kategorisindeki izleyicileri etkiledi ve yüksek bir çıkış yakaladı. Ortalamanın biraz üzerinde gelen reytingler de aslında dizinin devam etmesini sağlayan en önemli neden olacaktır. Ancak dizinin hem AB hem de ABC1 kategorilerinde bir hayli düşük oranlar elde etmesi beklenmedik bir durum olarak görülebilir. Adı Sevgi dizisinin izleyicilerin yüreğinde henüz tam olarak yer alamadığını söyleyebiliriz. Dizi ilerleyen haftalarda hikayesi ile daha iyi reytingler alabilir.

Keşfet