41 Yaşında Erken Emekli Olmak İçin Duyuru Yapıldı! Son Dakika Haber

Size 41 Yaşında Emekli Olabileceğinizi Söylesek Ne Hissedersiniz? Evet Bu Hayal Değil, Detaylar Belli Oldu

Yayınlanma:
Güncelleme:
41 Yaşında Erken Emekli Olmak İçin Duyuru Yapıldı! Son Dakika Haber

Size 41 Yaşında Emekli Olabileceğinizi Söylesek Ne Hissedersiniz? Evet Bu Hayal Değil, Detaylar Belli Oldu!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde az önce alınan bir karar doğrultusunda sigorta girişi o tarihlerde bulunanlara müjdeli haber geldi. Buna göre 41 yaşında emekli olmaları açısından kanun taslağı metni Türkiye Büyük Millet Beclisi başkanlığına sunuldu.

İşi her ne olursa olsun bir vatandaşın hayalini kurduğu en büyük şeylerden Bir tanesi ise emekli olduktan sonra hayatının geri kalan kısmını refah içerisinde geçirmektir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından son dönemlerde müjdeli haberler art arda geliyor. 41 yaşında emekli olmanın önünü açacak yasa taslağı, Türkiye Büyük Millet meclisi başkanlığına sunuldu. Buna göre sigorta girişi erken tarihlerde bulunan kişilere emekli olmalarının önü açılacak.

41,42 ve 46 Yaşın Sırrı Nedir?

Bahsi geçen tarihlerde ödeme gerçekleştiren yurttaşlara aylık bağlanacak. SSK, BAĞ-KUR ile emekli sandığı emeklilerinin veya emekli olmak maksadı doğrultusunda bekleyen kişilerin emekli olma hayalleri artık gerçeğe dönüşecek. Prim ile çalışma günü şeklindeki pek çok önemli ayrıntı emekli olmak isteyen vatandaşların önünde duran çok büyük problemler arasında yer almaktadır. Diğer taraftan bakıldığında ise bazı meslek gruplarını erken emekli olma koşulu getiriliyor. Buna göre yıpratıcı ya da çalışan kişinin erkenden yorulmasına sebep olan iş kollarında çalışan kişilerin ödedikleri prim gün sayılarının daha fazla sayılması ile beraber erkenden emeklilik avantajlı hale gelecek.

Özel kanunlar gereğince kadrosuzluk nedeniyle emeklilik durumuna ayrılan vatandaşlara yaş şartı aranmaksızın prim ödeme gün sayısının en az 9000 gün olması halinde,

Emekli sandığı kanunu hükümlerinin kişilerin karşısına getirdiği yükümlülükler gereğince yaş haddinden Emeklilik durumuna ayrılan vatandaşlara en az 5400 prim gün sayısının ödenmiş olması durumunda

Yukarıda maddeler halinde saydığımız durumların gerçekleşmesi halinde erken emeklilik artık hayal olmaktan çıkıp gerçekleşecektir.

Keşfet