Selda Bağcan’dan Gündeme Bomba Etkisi Yaratacak Açıklamalar!

Birgün’den Işıl Çalışkan’ın sorularını yanıtlayan Selda Bağcan, ülkenin politik atmosferi hakkında açıklamalar yaptı. ‘’Seçimleri umutla bekliyoruz; bu ülke hiçbir zaman bu kadar açlığa düşmedi, hiç’’ dedi...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Selda Bağcan’dan Gündeme Bomba Etkisi Yaratacak Açıklamalar!

Türkiye’nin siyasi atmosferini eleştirdi

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik, sosyolojik ve siyasi durum hakkında açıklamalar yapan Selda Bağcan, Birgün’den Işıl Çalışkan’a konuştu. Sanatçı açıklamalarında sanatçıların ve halkın yaşadığı her türlü soruna değindi. Söyledikleriyle gündeme bomba gibi düşen sanatçı önemli açıklamalarda bulundu.

2039680-620x410.jpg2039680-620x410.jpg2039680-620x410.jpg2039680-620x410.jpg2039680-620x410.jpg

‘’Ortam kötü. Özellikle komedyenler çok korkuyor.’’

Selda Bağcan, geçmişten günümüze halkın sanatçısı ünvanını her zaman koruyan ve ülkenin içinde bulunduğu ortam hakkında açıklama yapmaktan geri durmayan bir sanatçı oldu. Yine yaptığı bir röportajda ülkenin siyasi atmosferini ve sanat camiasını hakkında “Herkes korku içinde. ‘Gak’ diyeni alıyorlar, ‘guk’ diyeni alıyorlar. Ortam kötü. Özellikle komedyenler çok korkuyor. Eskiden komedyenler hicivle siyasileri eleştirirdi. Eskiden insanlar gülerdi böyle şeylere. Levent Kırca olsun Metin Akpınar olsun… Şimdi çocuklar itiraz ediyor, yapamıyoruz diyorlar. Metin Akpınar, Müjdat Gezen yine yapacağını yapıyor lakin gençlerin ödü patlıyor” diyerek değerlendirdi.

Müzik yasağı ‘’Saçmalık’’

Sosyal medya kullanmak konusunda iyi olmadığını dile getiren Bağcan, ‘’Madem yazamıyorum bari günlüğüme yazayım diyorum. O günlük bulunursa başıma neler gelir bilmiyorum” dedi. Pandemiden kaynaklı gelen müzik yasağına tepkisini çok sert bir şekilde belirten Selda Bağcan, ‘’İnsanlar, mekânlar ancak 12.00’den sonra para kazanacaklar. En azından gece 2’ye kadar uzatılmalı. Müzisyenler intihar etti, ötesi var mı? Çocuklar mahvoldular. Sendikal çalışma yok. Ayrıca devlet bu kadar mı hazırlıksız yakalanır. İnsanlar aç yahu, insaf!” açıklamasını yaptı.

‘’Kürtçe yasağı kalktığında Kürtlerden önce ben söyledim türküleri’’

Işıl Çalışkan’ın “Geçen günlerde Kürtçe Türküler adı altında bir albüm yayımladınız. Bugün bu türküleri bu albümde buluşturmak bir duruş olarak değerlendirilebilir mi?” sorusuna, “91’de Kürtçe yasağı kalktığında Kürtlerden önce ben söyledim türküleri. Onlar 91’de cesaret edemediler. Yasağın kalktığına güvenemediler. Daha önce yasak olması çok ayıptı. Kürtçe türküleri gizli gizli dinlerdik ve ben çok üzülürdüm. Yasak kalktığı gibi söyledim. Günümüze gelirsek, Halk TV’deki Serhan Asker’de çıkmıştı. Sokak müzisyenleri Kürtçe söylediği için onlara kötü davranıyorlarmış. ‘Orada çalma, burada çalma’ diye. Çocukları yerlerinden ediyorlarmış. Onları dinleyince üzüldüm. Birdenbire bir şimşek çaktı dedim ‘Ben bu çocukları da albüme katayım 3 parça yaptırayım’ 10 parçalık bir albüm olsun. Şimdi onlar stüdyoya giriyor; bitirmek üzereler. Yakında toplu şekilde çıkacak.’’ cevabını verdi.

Gülşen için tasvip etmiyorum demişti

Usta isim Selda Bacan, geçtiğimiz günlerde Gülşen ve Hande Yener’in sahne kıyafetlerini fazlasıyla eleştirmişti. Usta sanatçı Selda Bacan, kıyafetleri yorumlayarak, "Hayatım boyunca sahnelerde hep kapalı giyindim. Bu onların tercihi ama ben tasvip etmiyorum" demişti.

Keşfet