Euphoria'nın yıldızı Jacob Elordi, Elvis Presley'i canlandıracak!

Euphoria dizisi ile geniş kitlelere ulaşma fırsatı bulan genç oyuncu Jacob Elordi, Sofia Coppola'nın yeni filminde ünlü Rock müzisyeni Elvis Presley'e hayat verecek. Priscilla adlı film, Presley'in aşk hayatına odaklanacak.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Euphoria'nın yıldızı Jacob Elordi, Elvis Presley'i canlandıracak!

Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola'nın kızı Sofia Coppola, Elvis Presley'in hayatını sinemaya aktarmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen filmde efsane Rock yıldızını Jacob Elordi canlandıracak.

Beyazperde'nin haberine göre Sofia Coppola'nın, Priscilla Presley'in 1985 tarihli anı kitabı "Elvis & Me"den beyaz perdeye uyarlacağı "Priscilla" filminin başrolleri belli oldu. "Euphoria" yıldızı Jacob Elordi'nin Elvis Presley'e hayat vereceği filmde Priscilla Presley'i ise Cailee Spaeny (Mare of Easttown) canlandıracak.

elvis-2.jpg

Kitap, Priscilla ve Elvis'in aşklarının hikayesini anlatıyor ve ilk tanışmalarının, evliliklerinin, ilişkilerinin, boşanmalarının ve ikisinin, Elvis Presley'in trajik ölümünden sonra bile kopmayan kırılmaz bağın ayrıntılarını ortaya koyuyor.

Kitaptan uyarlanan senaryoyu Sofia Coppola kaleme aldı. Çekimler önümüzdeki aylarda Toronto'da başlayacak. Coppola proje için görüntü yönetmeni Philippe Le Sourd kostüm tasarımcısı Stacey Battat, kurgucu Sarah Flack ve yapım tasarımcısı Tamara Deverell de dahil olmak üzere uzun zamandır birlikte çalıştığı kişilerle yeniden bir araya gelecek.

elvis-3.jpg

Elvis Presley son olarak Baz Luhrmann imzalı "Elvis" filminde Austin Butler'ın çok beğenilen performansıyla beyaz perdeye taşındı. Dünya prömiyerini Cannes Film Festivali'nde yapan film, Kuzey Amerika gişesinde 150 milyon 260 bin dolar gişe hasılatı elde etti. Küresel gişede ise 283 milyon 960 bin dolar kazanarak son yılların en başarılı orijinal filmlerinden biri oldu.

Keşfet