Selahattin Paşalı Açıklamalar Yaptı! Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisinde Rol Arkadaşı Olan Hazal Kaya’ya Övgüler Yağdırdı!

Netflix'te yayınlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinde Hazal Kaya ile birlikte rol alan Selahattin Paşalı, Hürriyet Gazetesi'nden Hakan Gence ile konuştu. Detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Selahattin Paşalı Açıklamalar Yaptı! Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisinde Rol Arkadaşı Olan Hazal Kaya’ya Övgüler Yağdırdı!

Büyüleyici olay örgüsü, Charles King'in Midnight at the Pera Palace kitabından esinlenilmiş ve özgün bir hikaye düzenlemesi ile seyirciye sunulmuştur. Aynı zamanda dizide 'Halit' karakterini canlandıran Selahattin Paşalı da üstün performansıyla dikkat çekiyor. Halit, "Kökleri Doğu'da, gözleri Batı'da olan bir adam" diyen Selahattin Paşalı, dizi için adabı muaşeret dersleri aldığını da sözlerine ekledi. Paşalı Halit karakteri için, “Örneğin İstanbul ne Doğu ne de Batı, daha çok ikisinin karışımı... Haliç'in yoksul yakasında doğup büyüyor. Sonrasında ise kendini Pera'nın ışıltılı hayatının bir parçası gibi hissediyor” dedi.

“Her gün kelimenin tam anlamıyla zamanda yolculuk yapıyordum”

“Halit kendi kendini yetiştirmiş bir müzisyendir. Zamanın en tuhaf ve en çılgın mekanı olan 'Garden Bar'ın sahibi oluyor. Karizmatik, güçlü ve esrarengiz. Ayrıca sırları da vardır. Biliyorsunuz hikaye 1919'da geçiyor. O dönem için hazırlanırken senaryoya göre neleri kullanabilirim diye düşündüm. Bir dönem adamı ve toprak sahibi olmayı çalıştım. Adabı muaşeret dersleri aldım. Örneğin bir kadının solunda yürümesi kalbine yakın olduğu için evli olduğunuzu gösterir. Dirseklerinizi masaya koymak sizin bir tehdit olduğunuzu gösterir. Kostümler, saçlar ve makyajla oynamak çok eğlenceliydi. Biraz zamanda geriye gitmek gibiydi. Saç, bıyık... Sonra eve dönüyorum, duş alıyorum, telefon ve interneti kullanıyorum. Her gün, kelimenin tam anlamıyla zamanda yolculuk yapıyordum" dedi.

“O farkında olmadan setteki tavrını ve yönetmenlerle konuşmalarını çok izliyordum”

Selahattin Paşalı, dizideki rol arkadaşı Hazal Kaya'yı da övmeyi unutmadı. Paşalı, "Onun gibi bir arkadaş kazandığım için çok mutluyum. Artık hayatımın geri kalanında gerçek bir arkadaşım var. Ayrıca, gerçekten profesyonel ve bilgili. O farkında olmadan setteki tavrını ve yönetmenlerle konuşmalarını çok izliyordum. Ne zaman başım sıkışsa yanına gittim. Çok keyifliydi. Ondan gerçekten çok şey öğrendim.” dedi.

Keşfet