Murat Yıldırım, Aziz Dizisiyle Reyting Rekabetine Direnmeye Devam Ediyor!

Ekranların sevilen oyuncularından birisi olan Murat Yıldırım, ekranlara uzun bir sürenin ardından Aziz isimli dizisiyle gelmişti. Show TV ekranlarında yayınlanan bu dizi aynı zamanda büyük bir rekabetin içine girmişti. Altı büyük televizyon kanalında yayınlanan altı farklı yapım Cuma akşamı reyting sıralamasında karşı karşıya geliyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Murat Yıldırım, Aziz Dizisiyle Reyting Rekabetine Direnmeye Devam Ediyor!

Aziz, Arka Sokaklar, Yalnız Kurt, Aşk Mantık İntikamı, Kaderimin Oyuncu ve Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram-ı Veli dizileri Cuma akşamı izleyenlerin bölünmesine neden oldu. Bu altı farklı yapımında yer alan isimler tabi ki kendi yapımlarının bir adım önde olmasını istiyorlar. Ancak bunlar arasında Murat Yıldızım, Simay Barlas ve Damla Sönmez’in başrolünde yer aldığı dizisi Aziz sıralama da kendine yer edinmeye devam ediyor.

Arka Sokaklar’ın 16 yıllık Büyük Başvurusu

Aziz dizisi ilk yayınlandığı anda dikkatleri çekmeyi başarmıştı. ATV’de ekranlara gelen Yalnız Kurt isimli dizisi bir anda izleyici kitlesini o tarafa doğru çekmişti. Ancak AB ve ABC1 gruplarında karşı karşıya gelen yapımlarda Aziz kendisini korumayı başarıyor. Bunda özellikle Yalnız Kurt dizisine olan ilginin azalmasının da büyük bir etkisi var.

Ancak listede 16 sezondur değişmeyen bir yapım bulunuyor. Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar dizisi 16 yıldır Cuma akşamları reyting sıralamasında ilk sırada yer almaya devam ediyor. Bu yapımın bu başarısının yakından takdir edilmesi ve takip edilmesinin gerçekliği değişmiyor.

Aziz dizisi de Murat Yıldırım ile ayakta kalmayı başarıyor. Özellikle yakışıklı oyuncunun hayranları bu dizinin bir şekilde yoluna devam etmesini istiyor.

Bir dönem dizisi olan Aziz, Hatay’ın Türkiye topraklarına katılmadan önce ki dönemi ekranlara taşıyor. 1930’lu yılları anlatan dizi de özgürlük ve aşk hikayeleri bir arada ekranlara getiriliyor. Cuma günü 15. Bölümü yayınlanan dizi AB ve ABC1 kategorilerinde ilk üç içerisinde yer almayı başardı. Birçok önemli yapıma rağmen bu yeni dizinin yerini koruması uzun vadede dizi seyircilerinin bu özel diziyi ekranlara izlemeye devam edeceği anlamını da taşımış oluyor.

Keşfet