Destan Dizisindeki Gelişmeler Kafaları Karıştırdı

ATV ekranlarına da yayınlana dizi Destan 22. bölümü ile ekranlara geldi. Beğenilen dizi izleyici ve sosyal medya tarafından ilgi görürken, dünya gündeminde de yer alan dizilerden biri oldu

Yayınlanma:
Güncelleme:
Destan Dizisindeki Gelişmeler Kafaları Karıştırdı

Destan Dizisindeki Gelişmeler Kafaları Karıştırdı. ATV ekranlarına da yayınlana dizi Destan 22. bölümü ile ekranlara geldi. Beğenilen dizi izleyici ve sosyal medya tarafından ilgi görürken, dünya gündeminde de yer alan dizilerden biri oldu. Dizinin 22. bölümü ekranlara gelirken dizideki gelişmelerde şöyle gelişti. Ulu ce ile Alpagu Han'ı karşı karşıya getiren Mei Jin Alpaguya oba baskınını ulu Ece'nin emriyle yapıldığını söyler. Batugan Alacayı Alpagunun önüne savurarak Ulu Ecenin düşmanı ve çaşıdı olduğunu açıklaması ile Alpagunun kafası karışmıştır. Çaresiz kalan Ulu Ece iftira edildiğini söyleyerek boynunun vurulmasını ister. Alpagu tam inanacakken yibek kızının acısını hatırlayarak tüm tehlikeye rağmen Ulu Ece'nin yalan söylediğini söyleyip Alaca Hatununda Ulu Ecenin kandaşı ve çaşıdı olduğunu itiraf eder. Ulu Ece itiraf karşısında şok olur.

Ulu Üce Kendini Aklamaya Çalışıyor

İtiraf karşısında şoku atlatan Ulu Ece, kendini aklamaya çalışmak ister Temur o esnada Kaya ile birlikte taht oddası na girip Tutku'yu öldürenlerin ve obayı basanların Kaya ve Ulu Ece olduğunu söyler. Bunun karşısında Alpagunun sözlerinin ardından Tısım Bike'yi öldürenin Ulu Ece olduğunun bilinmemesi için her şeyi itiraf etmeye karar verir. Alpagubu durum kaşısın da Ulu Ecenin boynuna kılıcı vuracağı sırada Danış Ata'nın yargının bu işin çözümüne karar vermesini söyleyerek Alpaguyu durdurur.

destan-23-bolum-fragmani-yayinlandi-destan-23-14948052-1571-amp.jpg

Destan Dizisinde Heyecan Devam Ediyor

Oğuzhan’ın soyunun tükenmesine vesile olanlardan intikam almak için ortaya çıkan irtabaklar Çolpan ve Ulu Ece'nin yargılandığı salona ayağı sarılı olan Sırmayı kucağında getiren Yaman salonda it başlı kafalıların saldırısına uğradıklarını ve Gökorda ya gelip herkesi kılıçtan geçirmelerini söylemesi herkesi şaşırtmıştır. Yeni düşmanların itbaraklar olduğunu öğrenen Alpagu yargılama ve Çin savaşını ertelem kararı alır.

Kaya Gök tahtına oturur itibakların yenilgisinin ardından hedef kendi gösterileceği için kendini kurtarma düşüncesi ile itibakların başı Obarla anlaşmaya girer Diğer yandna Akkız ise Sırma, Yaman,ve Kırçiçeği hapsetmiştir. Kayanın Alpleri Akkıza saldırır. Çatışma sırasında Kırçiçek ölür. Kaya'nın ihanet etmesi ile Alpagu pusuya düşer Balamir öldürülmüş Batuga ve Saltuk esir düşmüştür. Akkız itbarakların tek başına peşlerine düşerek diğerlerini kurtarma amacındadır. ATV ekranlarında yer alan Destan salı günleri merakla bekleniyor.

Keşfet