Camdaki Kız Dizisinde Feride Karakterini Canlandıran Usta Oyuncu Nur Sürer Annesi Hakkında Yaptığı İtiraf ile Fazlasıyla Şaşırttı!

Kanal D'nin sevilen dizisi Camdaki Kız'da Nalan'ın zalim annesi Feride'yi canlandıran Nur Sürer, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalında yayınlanan "Dur Bi Dinle" programına konuk oldu. Tüm detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Camdaki Kız Dizisinde Feride Karakterini Canlandıran Usta Oyuncu Nur Sürer Annesi Hakkında Yaptığı İtiraf ile Fazlasıyla Şaşırttı!

1979 yılında Bereketli Topraklar ile sinemaya adım atan usta oyuncunun kariyeri, aralarında Oscar ödüllü Umuda Yolculuk ve Yılanların Öcü gibi birçok başyapıt barındırıyor. Sayısız dizi ve filmde çeşitli karakterleri canlandıran usta oyuncu, şimdilerde Camdaki Kız dizisindeki rolüyle tanınıyor.

"Annem fazlasıyla otoriterdi, biraz Feride gibiydi diyebiliriz"

Nur Sürer, Camdaki Kız dizisinde, baskıcı, bazen sadist ve katı kuralları olan bir anneyi canlandırıyor. Oyuncu kendi annesi için, dizide olan rolüne atıfta bulunarak, "Annem fazlasıyla otoriterdi, biraz Feride gibiydi diyebiliriz" dedi. “Ben de düzgün, dikkatli ve titiz disiplinli bir çocuk olarak büyüdüm. Her ailede biri vardır ve bizim ailemizde de o kişi benim" diye ekledi. “Ben tanımadığım taşralı kadınları da oynadım” diyen usta oyuncu, rol aldığı yapımlarda hiç kendisi gibi birini oynamadığını da sözlerine ekledi. Sürer, “Ne de olsa şehir çocuğuyum sonuçta. Bereketli Topraklar'da Adana'da çalışan bir işöi kadını oynadım. Derman'da bir Kürt kadını oynadım. O dönemde Anadolu'da birçok film çekiliyordu. Çok gidiyorduk; benim için resmen üniversiteye gitmek gibiydi. Bana bu bölge hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı verdi” dedi.

“Aklıma yatmayan hiçbir işte çalışmıyorum”

Nur Sürer kendisini çok şanslı bir oyuncu olarak gördüğünü belirterek, "İyi bir yönetmen olan Erden Kıral benim ilk yönetmenimdi. Yönetmen benim için gerçekten çok önemli. Aklıma yatmayan hiçbir işte çalışmıyorum” dedi. Bülent Kayabaş ile olan evliliğinden bir oğlu olan Nur Sürer, oğlu Ümit Kayabaş'ın kendisine çektiğini söyleyerek, “Önceleri daha da titizdim. Temizliği ben yaptıysam hemen kızardım oturmayın diye. Ümit, sekiz yıldır İngiltere'de ikamet ediyor. Ayrıca o da gayet düzenli ve gayet iyi yemek yapan bir çocuk. Londra'da yaşıyor ve onu ziyaret ettiğim zaman bazen sıkılıyorum, bu yüzden 10-12 gün içinde hemen geri dönmek istiyorum” diye ekledi.

Keşfet