Bir dönemin efsanesi Kenan Işık’ın sağlık durumu nasıl oldu?

Ünlü oyuncu ve sunucu Kenan Işık 8 yıl öncesinde geçirdiği kaza sonrasında beyin kanaması geçirmiş, yoğun bakıma alınmıştı. Aylarca hastanede komada kalan oyuncu sonrasında evine alınmıştı. Kenan Işık’ın son durumuyla ilgili bilgiler, yakın arkadaşları tarafından paylaşıldı. İşte tüm detaylar.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bir dönemin efsanesi Kenan Işık’ın sağlık durumu nasıl oldu?

Haber Ay'ın Haberine göre; Selçuk Yöntem, kendisi gibi Kim Milyoner Olmak İster’de sunuculuk yapan Kenan Işık’la ilgili merak edilen açıklamalarda bulundu. 68 yaşındaki ünlü oyuncu üç sezon boyunca Kim Milyoner Olmak İster’i sunmuştu. Yöntem, Kenan Işık’la ilgili de bilgi verdi.

Selçuk Yöntem’den Kenan Işık İtirafı

Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem yaptığı röportajda Kim Milyoner Olmak İster’i izlerken, programı Kenan Işık’tan başkasının sunamayacağını ifade etmişti. Fakat aradan geçen zaman sonrasında Selçuk Yöntem programı sunmuştu.

Yöntem şunları söyledi; “Asıl unutulmaz olan, Kenan Işık o kadar güzel sunuyordu ki, seyrederken ‘Bunu ondan başka kimse sunamaz’ diye düşünüyordum. ‘Kendim sunsam nasıl sunarım?’ diye bile aklıma gelmiyordu. Biz Kenan ile aynı ekoldeyiz devlet tiyatrosundan. Onun üslubunu ve aynı ekolden gelmemizin dengesini tutturmam gerekiyordu. Farklı bir üslup ile sunmak yarışmayı zedeleyebilirdi. Son durumu ile ilgili bilgim yok fakat durumu stabil diye biliyorum. Hayat mucizeler ile doludur” ifadelerini kullandı.

En Yakın Arkadaşı Açıkladı

Kenan Işık’ın sağlık durumuyla ilgili olarak yakın arkadaşı Ozan Zeybek bilgi verdi. Işığın iyi bakıldığını ifade eden Zeybek, şunları aktardı; “Nisan’da 8 yıl olacak. Ama bakımı çok iyi. Kenan Işık’ı nasıl biliyorsanız öyle. Her gün sakal tıraşı yapılıyor, besin takviyesi alıyor. Yatan hastalarda genellikle yaralar çıkar, zayıflama olur. Ama Kenan Işık bıraktığımız gibi. Çok iyi bakılıyor. Böyle hafızalarda kaldığı gibi. Ailesi tarafından çok iyi bakılıyor.”

Kenan Işık’ın Durumu Nasıl?

Ünlü oyuncu ve sunucu Kenan Işık, 8 yıldır komadaydı. Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalarla birlikte Işık’ın yıllardır komada olduğu için sağlığı hayranları tarafından oldukça merak ediliyor. Ozan Zeybek tarafından açıklanan bilgilere göre, Işık’ın son durumu gayet iyi.

21 Mart 2014 günü tiyatro oyunu için gittiği şehirdeki otel de istirahat eden Işık, saunaya gitmişti. Saunada dengesini kaybederek yere yığılmış, kafasını betona çarpmıştı. Olay sonrasında ağır yaralanmış, beyin kanaması geçirmişti. Ünlü oyuncuyla ilgili yıllardır fotoğraf paylaşımı yapılmıyor.

Kaynak: https://www.haberay.com.tr/yillardir-ekranlarda-gorunmeyen-kenan-isiktan-haber-var-53520h

Keşfet