Bergen’in katili Halis Serbest Açıklamalarda Bulundu! Öldürdüğüm İçin Pişman Değilim Dedi!

Şarkıcı Bergen'in katili Halis Serbest, konuk olduğu bir programda kadın cinayetlerine karşı olduğunu belirtti. Tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bergen’in katili Halis Serbest Açıklamalarda Bulundu! Öldürdüğüm İçin Pişman Değilim Dedi!

Serbest, Bergen'in ölümünden de pişmanlık duymadığını belirtti. Arabesk piyasasında Acıların kadını lakaplı Bergen, bilindiği üzere 14 Ağustos 1989 tarihinde öldürülmüştü. Bergen'in ölümü hayranlarını resmen yasa boğarken, yaptığı ve ürettiği şarkıları hala bizimle yaşamaya devam ediyor. Bergen'i öldüren Halis Serbest, Kanal D'nin Neler Oluyor Hayatta programına konuk oldu.

“Pişman değilim”

Ünlü sanatçının ölümü sorulduğunda, Serbest, "Ona şunu söyledim. Bunu hak ettin ve seni öldüreceğim dedim” diye açıklama yaptı. Muhabir, Halis Serbest’e "Pişman mısın?" diye sordu. Serbest’in cevabı ise, "Hayır, pişman değilim" oldu.

"Kadın cinayetlerine kategorik olarak karşıyım."

Halis Serbest, kendisinin kadın cinayetlerine karşı olduğunu da belirterek, "Kadın cinayetlerine kesinlikle karşıyım. Bir kadın, eşine Ben anlaşamadım, boşanacağım diyebilir. Anlaşamamış olabilirler” dedi.

“Annesinin ölmeyişine gerçekten üzüldüm”

Bergen’in annesini de öldürmeye niyetli olduğunu söyleyen Serbest, "Annesi 'ölümden korkmuyorum' demişti. İlk ona ateş ettim. Annesinin öldüğünü sandım. Ölmese elbette sağ bırakmazdım. Annesinin ölmeyişine gerçekten üzüldüm” dedi.

Bergen kimdir?

Belgin Sarılmışer, yedi çocuğun en küçüğü olarak Mersin'de dünyaya geldi. Anne ve babası boşandığında annesiyle birlikte Ankara'ya yerleşti. Ankara'da konservatuarın orta bölümüne başladı. Liseyi bitirmedi. PTT'de memur olarak çalışıyordu. Bir gece Ankara'da arkadaşlarıyla eğlenmek için gittiği Seyman Kulüp pavyonda arkadaşlarının isteği üzerine Orhan Gencebay'ın Batsın Bu Dünya şarkısını seslendirdi. Onun şarkı söylemesine hayran olan pavyon sahibi, onu sahneye davet etti. Ankara'da çok sayıda pavyonda çalıştıktan sonra gelen bir teklifi değerlendirdi ve Adana’ya gitti. Adana'da Halis Serbest ile tanıştı. Halis Serbest her gece Bergen’e çiçek gönderir ve Bergen’i ön masadan izlemek için Bergen'in çalıştığı pavyona gider. Halis zgür'ün ısrarı ve inatçılığı sayesinde evlendiler. Bergen, Halis Serbest'in başkasıyla evli olduğu ortaya çıkınca ilişkiyi sonlandırdı. Bergen ve annesi ayrıldıktan sonra İzmir'e kaçtı. Halis Serbest de kiralık bir katil tutar ve onu 500 bin lira karşılığında İzmir'e gönderir.

Keşfet