Behzat Ç’nin Akbaba Karakteri Bakın Nasıl Değişti! Başarılı Oyuncuyu Görenler Gözlerine İnanamadı!

Adını bir zamanlar televizyon dünyasına altın harflerle yazdıran Behzat Ç dizisinde Akbaba'yı canlandıran Berkan Şal, önemli bir değişim geçirdi. Merak edilen tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Behzat Ç’nin Akbaba Karakteri Bakın Nasıl Değişti! Başarılı Oyuncuyu Görenler Gözlerine İnanamadı!

Berkan Şal’ın son halini görenler şaşkına döndü. Akbaba, Behzat Ç’nin en unutulmaz karakterlerinden biriydi. O zamanlar daha zayıf olan Berkan Şal, şimdilerde ise anlaşıldığı üzere hem spor yapıyor hem de kendine daha fazla dikkat ediyor. Genel olarak karakteristik bir yüze sahip olan Berkan Şal, sevenlerinin karşısına muhteşem değişimi ile çıkıyor.

Berkan Şal fazlasıyla değişti

Behzat Ç dizisinde Akbaba karakterini oynayan Berkan Şal, sonrasında Reaksiyon, 46 Yok Olan, Payitaht Abdülhamid ve İsimsiz projelerinde rol aldı. Berkan Şal yıllar içinde dramatik bir şekilde değişti. “Aga Cinayet Var” repliğiyle akıllara kazınan oyuncu, son görüntüsüyle onu büyüledi.

akbaba-ysmet-arif-karasu-berkan-yal.jpg

Berkan Şal kimdir?

Berkan Şal 1 Ocak 1969 tarihinde Ankara Yenidoğan'da hayata gözlerini açtı. Terzi bir annenin ve otobüs şirketi işletmecisinin oğlu olan Berkan Şal, 21 yaşına kadar seyyar satıcılık yaparak çarşıda su, tuvalet kağıdı satarak, korumalık, grafik tasarım ve DJ’lik yaparak hayatını kazandı. Sonrasında ise Altındağ Belediyesi'nin tiyatro kurslarına katıldı. Ankara Üniversitesi Dil-Tarih'te tiyatro bölümü birincisi oldu, ancak üçüncü sınıftan sonra okulu bıraktı. Çeşitli mekanlarda ses yönetmeni, DJ ve işletmeci olarak hayatına devam ederken Erdal Beşikçioğlu ile yolları kesişti ve 16 yıl sonra oyunculuğa geri döndü. Başarılı oyuncu Ankara'da doğup büyüdüğü için ve aynı zamanda Behzat Ç. dizisinin de Ankara’da çekilen bir dizi olması nedeniyle teklif almış ve profesyonel oyunculuk kariyeri bu dizide "Akbaba" karakteri ile başlamıştı.

berkan-sal-toraman-kimdir-16-9-1523969383.webp

Kariyerinin dönüm noktası

Berkan Şal, daha önce kariyerinin dönük noktasını anlatmıştı. Şal, “2008-2009 yıllarında Erdal Hoca ile birlikte bir gece kulübü işletiyorduk. Mekanın ses mühendisi bendim. Erdal Hoca orada bir oyun sahnelemek istedi, ne kadar uğraşsam da kaçamadım. Bana da bir rol verildi. O zamandan beri oyunculuk kariyerime devam ettim. Zaten oyunculuğun okulunu okumuştum. Ses mühendisliği ve tonmeister çırağıydım.

856f8652-81ca-4724-91d6-7c5830bf308b-1.jpg

Yer aldığı projeler

Rol aldığı tiyatro oyunları

Mezarsız Ölüler (2014), Woyzeck Masalı (2015), 1806 Laveyn (2017)

Rol aldığı diziler

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (2010-2012), Kod Adı Reaksiyon (2014), 46 Yok Olan (2016), Payitaht Abdülhamid (2017), İsimsizler (2017), Mehmed: Bir Cihan Fatihi (2018)

Keşfet