Aşk-ı Memnu Tekrar Gündem Oldu! Bu Sahneler Tekrar Tekrar İzleniyor

Yıllar önce Türk izleyicisini ekrana kilitleyen Aşk-ı Memnu yıllar sonra ekranlara geldikten sonra gündem olmaya devam ediyor. Kanal D ekranlarına yedi yıl önce taşınan dizinin eski bölümlerinin yayınlanması ile dizi yeniden fenomen oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Aşk-ı Memnu Tekrar Gündem Oldu! Bu Sahneler Tekrar Tekrar İzleniyor

Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi ünlülerin bir araya getiren dizinin eski bölümlerinin TV ekranlarında yeniden gösterilmeye başlanması izleyici sayısını da artırdı. Kısa sürede merak uyandıran diziyi özellikle genç nesil merakla izlemeye başladı.

Yıllar Sonra Replikleri Halen Zihinlerde

Özellikle sosyal medyada herkesin ilgi odağı olan dizinin nerede çekildiği, kimlerin oynadığı gibi bilgiler merak ediliyor. Yıllar önce televizyon dizilerinin arasında sektöre damgasını vuran Aşk-ı Memnu her sahnesi ile olay olmuş ve replikleri herkesin diline dolanmıştı. Yıllar sonra da halen dillerden düşmeyen dizinin oyuncuları Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre, Selçuk Yöntem, Hazal Kaya gibi ünlüler halen Aşk-ı Memnu dizisi ile ekranlara geliyor.

Final Bölümü Herkesi Ekranlara Kilitledi

Kerem Çatay’ın yönettiği dizi final bölümünde yüzde 73,7 izlenme oranıyla herkesi ekranlara kilitlemişti. Dizi de İstanbul’da aynı evde yaşayan iki insanın yasak aşkı konu ediliyordu. Dizinin konusu da Halid Ziya Uşaklıgil’in 1899 yılında yayınlandığı aynı isimli romandan uyarlanmıştı. Pandemi dönemi ile herkesin evlerde kalması yayınlanan dizinin izlenmesinde yine rekor izleyiciye ulaşmasına neden oldu.

Aşk-ı Memnu’nun Yurt Dışı Çekimleri Bulunuyor

Dizinin konusunda babasının ölümü sonrasında zengin Adnan Beyle evlenen Bihter aynı evde yaşayan yiğeni Behlül ile yasak aşk yaşıyor. Bihter ile Behlül’ün etrafında yaşanılanları konu eden dizinin yurt dışı versiyonu da bulunuyor. ABD merkezli İspanyolca yayın yayın Telemundo Pasion Prohibida adıyla tekrar çekti ve sonrasında da Romanya’da Fructul Oprit ismiyle de yeniden çekildi.

2008 yılında çekilen dizi Kanal D ekranlarına taşınmıştı. Yıllar sonra belli zamanlarda Teve 2 ile Kanal D ekranlarında tekrar yayınlanmaya başlaması ile gündem olan Aşk-ı Memnu 2010 yılında final yapmış ve 2 sezon yayında kalmıştı. Sosyal medya’da dizinin bölümleri halen yayınlanıyor.

Keşfet