Yeni Renault Megane Elektrikli Model Baharda Türkiye’ye Geliyor!

Ülkemizin en çok tercih edilen araçlarından birisi olan Renault Megane, yenilenen tasarımı ve aynı zamanda yüzde yüz elektrikli olma özelliği ile bahar ayında geliyor. Megane E-tech adıyla karşımıza çıkacak olan elektrikli versiyonun birçok ilginç detaya ve özelliğe sahip olması da dikkat çekiyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Yeni Renault Megane Elektrikli Model Baharda Türkiye’ye Geliyor!

Yeni Megane E-Tech Özellikleri ve Detayları

Yeni Megane Sedan e-tech yakından yollara çıkıyor. Bahar ayında ülkemize de gelmesi beklenen modelin batarya ömrü 470 kilometre olacağı aktarılıyor. Yeni aracın 1.5 metre yükseklik, 2.6 metre aks mesafesi ve 4.2 metre uzunluğu olacağı biliniyor.

Yeni Megane hakkında şu an için herhangi bir fiyat tabelası bulunmuyor. Ülkemizde üçüncü çeyrekte yollara çıkacak olan aracın fiyatının da bu zaman diliminde belirleneceği düşünülüyor. Yüzde yüz elektrikli olması ile yenilikçi tasarımıyla yollarda boy göstermesini sabırsızlık içerisinde bekliyor olacağız.

renault-magane-evision-elektrikli-otomobil-1602804083.jpg

Renault Megane, üretim yeri olan Fransa’da CMF-EV platformunda üretiliyor. Kendi ülkesinde vergi teşvikli olarak 28 bin Euro ile 38 bin Euro arasında donanım seçenekleri ile birlikte satılıyor. Aracı almak isteyenlere iki farklı batarya seçeneği ve aynı zamanda iki farklı menzil imkanı veriliyor.

İlk batarya seçeneği 40 kWh ile 300 kilometre yol gitme fırsatı sunarken, diğer seçenekse 60 kWh ile 470 kilometre yol gitme imkanı olacaktır. Ülkemizde sadece tek bir versiyonu geleceği de Renault MAİL tarafından açıklandı.

2022-renault-megane-e-tech-7.jpg

Yeni Renault Megane E-Tech Fiyat Listesi

Ülkemizde her geçen gün elektrikli araçlara olan ilgi artıyor. Ülkemizin de gelecek yıl kendi aracını yollara çıkaracağı da göz önüne alırken, gelecek 10 yılda elektrikli araç sayısının fosil yakıtlı araçları geçeceğini söylemek doğru olacaktır.

Bu araçların tercih edilmesi hem daha uzun olmaları, işlem maliyetlerinin düşük olması ve aynı zamanda düşük maliyetli seyahat etme imkanı sunması olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Bu araç ülkemizde 218 beygir güce sahip olan ve 300 Nm tork üreten seçeneğiyle gelecek. 30 dakika içerisinde 300 kilometrelik bir şarj depolama imkanına sahip olacak aracın bu özelliği dikkat çekiyor. Rejeneratif fren işlevi sayesinde sürücünün ayağını gaz pedalından çektiği her anda enerji kazanımı sağlaması dikkat çekiyor.

Keşfet