Honda Yeni Bir Hamle Yaptı! Japon Otomobil Pazarına Özel Otomobil!

Japon üreticiler, uzun yıllardır ürettikleri araba modellerinin Japon pazarına özel ve küresel pazarda pazarlananlardan farklı varyantlarını yapıyorlar. "Japon iç pazarı" anlamına gelen "JDM" terimi, Japonya'da aynı model olmasına rağmen çeşitli özelliklere sahip arabaları ifade etmek için kullanılmaktadır.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Honda Yeni Bir Hamle Yaptı! Japon Otomobil Pazarına Özel Otomobil!

Bu ifade, Honda'nın en yeni retro aracı N-One için geçerlidir. Style + Urban donanım paketine sahip sevimli küçük otomobili gelin daha detaylı inceleyelim.

Honda’dan Dikkat Çeken Hamle

Japonya'da bir yaşam biçimi haline gelen minimalizmin etkisiyle üretilen Kei sınıfı otomobillerin en güzel örneklerinden biri. N-One sınıfı bu arabalardan biridir. Kei sınıfı araçlar, Japon hükümeti tarafından konulan vergi ve sigorta kanunlarına uygun olarak üretilmekte ve kırsal kesimlerde otopark izni ihtiyacından muaf tutulmaktadır. Kei sınıfı otomobiller, Japonya'daki tüm araçların %40'ını oluşturuyor. Honda da bu sınıfta N-One adında bir ürün yapıyor. Motor boyutu, gücü ve yer değiştirme kısıtlamaları da dahil olmak üzere üretim sınırlamaları Kei sınıfı araçlar için geçerlidir.

Bu sınıftaki arabaların maksimum boyutları 3,4 m uzunluk, 1,48 m genişlik ve 2 m yüksekliktir. Motor, maksimum 660cc ve 63 beygir gücü ile sınırlıdır. Bu tür kısıtlamalar içinde Honda N-One oluşturuldu.

N-One, Klima, GPS ve Bilgi Ekranı Gibi Teknolojilere Sahip

660cc motor hacmine sahip olan N-One, ısıtmalı koltuklar ve 4 tekerlekten çekiş gibi ekstralarla yükseltilebiliyor. Gözle görülür görsel farklılıklara sahip olan model, Style + Urban versiyonu ile suni ahşap iç döşemeler, direksiyon simidinde metalik vurgular ve Garden Green Metallic, Platinum White Pearl, Meteoroid Grey Metallic gibi gövde renkleriyle özelleştirilebiliyor. Japonya'da bir Honda N-One satın almanın maliyeti 12.234$'dır; dört tekerlekten çekiş sistemi istiyorsanız, onun maliyeti ise 13.212 dolar.

Honda, Yeni SUV Aracının İpucu Görsellerini Paylaşmıştı

Honda, Hindistan pazarı için özel olarak tasarlanmış yeni bir SUV tanıtmaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre bugün ipucu görseli yayınlanan yeni SUV modeli, Honda Asia-R&D Pacific bölümü tarafından "Hintli müşterilerin beklentileri doğrultusunda" oluşturuldu. Sızdırılan ipucu görselindeki bilgi eksikliğine rağmen Honda'nın bir sonraki SUV aracının küçük boyutuna rağmen kaslı bir görünüme sahip olacağı açık.

Keşfet