2023 model Renault Toros geliyor! Türkiye fiyatı açıklandı

2023 model Renault Toros için geri sayım başladı. Fransız otomotiv devi, iddialara göre gelecek yıl piyasaya sürülecek. Tamamen elektrikli olacak bu araç, hangi fiyatlarla karşımıza çıkacak? İşte 2023 Renault Toros'un Türkiye fiyatı...

Yayınlanma:
Güncelleme:
2023 model Renault Toros geliyor! Türkiye fiyatı açıklandı

2023 model Renault Toros fiyatı belli oldu. Ortaya çıkan iddialara göre gelecek yılın sonlarında piyasaya duyurulacak olan elektrikli otomobil modelinin Türkiye'deki kaç paraya satılacağı kesinleşti. İşte detaylar...

Artık elektrikli otomobiller dönemine girdiğimiz kabul etmemiz gerekiyor. Pek çok ülke, önümüzdeki 15 – 20 yıl içerisinde benzinli ve dizel otomobilleri tamamen yasaklamış olacak.

Bu bağlamda otomobil üreticilerinin de önemli atılımları bulunuyor. Nitekim bu üreticilerden bir tanesi de Renault. Fransız otomobil devi elektrikli otomobiller tarafında önemli adımlar atıyor.

2023-model-renault-toros-geliyor-turkiye-fiyati-aciklandi-2.jpg

Pek çok dev isim henüz elektrikli otomobiller için somut bir adım atmamışken bile Renault bu alanda çok büyük girişimlerde bulunmuştu. Nitekim bu girişimler son hızıyla devam ediyor.

Hali hazırda Renault’un efsaneleşen R12 modelini yeniden satışa sunacağı yaygın bir söylenti. Bu bağlamdaki son sızıntılara göre Renault R12 için geri sayıma geçmiş durumda.

Avrupa’da genel olarak R12 ismi ile bilinen bu model ülkemizde ise Toros ismi ile anılıyor. Peki 2023 model Renault Toros ne zaman gelecek ve fiyatı ne olacak?

Bu konuda da güçlü söylentiler mevcut. Son iddialara göre Renault Toros önümüzdeki yılın son çeyreğinde tanıtılacak. İlk etapta Avrupa’da satışa çıkacak olan otomobil tamamen elektrikli bir motorla donatılacak.

2023-model-renault-toros-geliyor-turkiye-fiyati-aciklandi.jpg

Düşük güçlü bir motor ile donatılması beklenen Toros, genel olarak şehir içi kullanıma uygun yapıda tasarlanacak. Otomobilin giriş seviyesi için dizayn edileceği ve fiyatının da buna göre olacağı söylentiler arasında.

Fransa kaynaklı son sızıntılara göre otomobilin çıkış fiyatı 15 bin Euro civarında olacak. Bu açıdan baktığımızda 2023 model Renault Toros için Türkiye fiyatının KDV ve ÖTV dahil 350 ile 400 bin arasında olacağını söyleyebiliriz.

Bu da hali hazırda ülkemizde satılan mevcut Clio, Egea gibi otomobillerden bile daha ucuza mal olacağı anlamına geliyor. Elbette şimdilik bunların birer söylentiden ibaret olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Keşfet