Yeni İddialara Göre Sıfır Fiat Egea Fiyatı 170 Bin TL’ye Kadar Düşecek! Bu Fırsatı Kaçıran Üzülür!

Yeni bir Fiat Egea almayı düşünüyor ancak teknolojik özelliklere çok fazla önem vermiyorsanız, Fiat tam size göre bir fırsatla geliyor. Elbete üreticiler de otomotiv fiyatlarındaki artıştan fazlasıyla rahatsız durumda. Tüm detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Yeni İddialara Göre Sıfır Fiat Egea Fiyatı 170 Bin TL’ye Kadar Düşecek! Bu Fırsatı Kaçıran Üzülür!

Çünkü sıfır ve ikinci el araba satışları durma noktasına geldi. Çip sıkıntıları, bir koronavirüs salgını ve tedarik sorunları sonrasında araç sektörünün fiyat artışı engellenemedi. Araya küresel mali kriz de eklendiğinde, maliyetler neredeyse üç katına çıktı. Özellikle Türkiye gibi araba alımlarının ağır vergilere tabi olduğu ülkelerde işler kontrolden çıktı. Ülkemizdeki en ucuz binek otomobil bile artık 250 bin TL'den fazla. Türkiye'de sıfır otomobil denilince Clio, Taliant, Egea, Honda City gibi modellerin en hesaplısı olduğunu söyleyebiliriz.

makyajli-2021-fiat-egea-1.jpg

Markalar düşük maliyetli çözümler sunmak için çalışıyor

Hem tarzı hem de sunduğu ekonomik avantaj ile Egea, Türkiye'nin açık ara en popüler otomobili konumunda. Kullanıcılara yöneltilen dış tasarım aynı kalsa, bazı iç teknolojiler kaldırılsa ve fiyatı otomobil piyasasına göre gayet uygun olsa tercih eder misiniz sorusuna büyük çoğunluk olumlu yanıt verdi. Markalar şu anda modelleri düşük maliyetli çözümler sunmak için kolları sıvadı. Eski teknolojiler kullanılarak bu tür ürünlerde fiyat skalası daha da düşürülüyor. Örneğin Volkswagen, ülkemizde de satışa sunduğu manuel el freni, eski tip vites ve bazı eski teknolojiye sahip T-Cross ve Tiago modellerinin fiyatını düşürmüştü.

egea-cross-urban-desktop-1920x1080-1.jpg

Henüz resmi bir açıklama yapılmadı

Fiat'ın da içi daha boş bir Egea versiyonu için kolları sıvadığı söyleniyor. Easy donanımından bile oldukça düşük olacak yeni modelin fiyatı da oldukça uygun olacak. En azından şimdilik iddialar bu yönde. Nitekim dünya çapında açıklanan fiyatları göz önüne alındığında, 170.000 TL gibi mütevazı bir etiketle ülkemizde satışa çıkması şaşırtıcı olmayacaktır. Tabii Fiat'ın henüz resmi bir açıklama yapmadığını da unutmayalım. Ancak tüm üreticilerin bu yöntemi kullanmaya başladığı göz önüne alındığında, bu söylenti o kadar da mantık dışı görünmüyor. Ayrıca kullanıcıların da bu duruma olumlu bakması iddiaları fazlasıyla kuvvetli hale getiriyor.

Keşfet