Volvo Her Şeyi Sil Baştan Yapıyor! Bu Teknolojiyi Görenler Şok Oluyor!

2030 yılında Volvo elektrikli otomobillere geçiş yapacak. Birkaç güncelleme ile Volvo'nun PHEV elektrikli otomobilleri daha da iyi performans sunacak. Bu yeni teknoloji ile her şey değişecek…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Volvo Her Şeyi Sil Baştan Yapıyor! Bu Teknolojiyi Görenler Şok Oluyor!

Volvo 2030 yılına kadar olan hedefini açıkladı

İsveçli bir otomobil üreticisi olan Volvo, şimdi bir plug-in hibrit model sunuyor, ancak 2030 yılına kadar sadece elektrikli bir şirket olma hedefini belirlediğini de açıkladı. Volvo, S60 ve V60 modellerinde birkaç değişiklik yaptıktan sonra odağını S60, V60 ve XC60 modellerinin yanı sıra S90, V90 ve XC90 Recharge araçlarına kaydırdı.

Yakın gelecek için daha büyük hedefler mevcut

Performans, elektrik menzili ve verimlilik, yeni ayarların bir sonucu olarak artacak. Ayrıca batarya yükseltmesi sayesinde kapasite, 11,6 kWh'den 18,8 kWh'ye %50 oranında arttı. Arka elektrik motoru 87 beygir gücünden 143 beygir gücüne yükseltildi. Volvo'nun iddia ettiği gibi, kaygan koşullarda çekerken veya sürerken kullanışlı olduğunu iddia ettiği sofistike dört tekerlekten çekiş özelliği ile birlikte geliyor. Artan akü kapasitesi, daha fazla hareket kabiliyeti sağlarken, sıcak veya soğuk günlerde sağlanan iklim kontrolü, sistem stresini azaltır ve elektrik kullanımını da azaltır. Hibrit ile birlikte gazla da çalışan motor, daha iyi gaz kilometre ve performans için ayarlandı. Bu çabalar, lüks otomobil üreticisinin premium elektrikli araç endüstrisinde pazar lideri olarak konumunu sağlamlaştırma hedefinin bir parçası olarak görülüyor. Volvo yakın zamanda XC40 Recharge'ı güncelledi ve C40 listesine bir arkadan çekişli model ekledi. Ancak şirketin yakın gelecek için daha büyük hedefleri var.

Volvo

Volvo, İsveçli bir tır, otobüs, araba, iş makinesi, deniz motorları ve endüstriyel motor üreticisidir. Volvo Cars ise İsveç Volvo Group tarafından 1999 yılında Ford Motor Company'ye, ardından 2010 yılında Çinli Geely'ye satılan bir binek araç ve SUV üreticisidir. Bunun dışında Volvo Group, uçak endüstrisinden finans sektörüne kadar geniş bir alanda faaliyet gösteren bir holdingdir. Volvo Group'un tarihi 1927'ye kadar uzanmaktadır. Bu tarihte ilk Volvo arabası İsveç, Göteborg'daki fabrikadan çıkmıştır. O yıl ancak 297 araba üretilmişti. "Serie 1" adıyla tanınan ilk Volvo kamyonu Ocak 1928'de fabrikadan çıktı ve çok kısa sürede ülke dışında da dikkatleri üzerine çekti.

Keşfet