TOGG -40 Derece Soğuk Hava Testlerinden Başarıyla Geçti.

Elektrikli olarak yollarda yerini alacak olan Türkiye’nin ilk yerli ve milli aracı TOGG ile ilgili yeni müjdeli haber geldi. Geçtiğimiz günlerde ABD’de fuarda boy göstermesinin ardından Ankara’da meraklıları ile buluşmuştu. TOGG -40 derece soğukta yapılan testlerden geçerek yeni bir başarıya daha imza atmış oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
TOGG -40 Derece Soğuk Hava Testlerinden Başarıyla Geçti.

Türkiye’nin ilk yerli aracı olarak yollarda yerini alacak olan TOGG gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Aracın lojistiğinde atılan adımlar tüm hızıyla devam ederken mevcut araçların testleri de sürekli yapılıyor. Yapılan soğuk hava testleri de seri üretim sonrasında büyük önem taşıyor. Özellikle soğuk havalarda elektrikli otomobillerle yapılan testler sektör açısından önem arz ediyor.

Soğuk ve sıcak tüm mevsimlerde en zorlu yollarda test edilen TOGG son süreçte soğuk havalarda yapılan testler ile geliştirilmeye çalışılıyor. Elektrikli olarak üretilecek aracın soğuk havalarda bataryalar ile vereceği performans, tutarlılığı ve diğer hususları da göz önüne alınarak sürekli teste tabi tutuluyor.

Sürekli geliştirme evresinde bulunan TOGG İstanbul’da yağan yoğun kar sonrası da soğuk havalarda ve karlı havalarda teste tabi tutuluyor. Yapılan açıklamada elektrikli aracın -40 derecede teste tabi tutulduğu müjdesi verildi. Araca giydirilen kamuflajlar sayesinde aracın tasarımı da gizleniyor. Nitekim 2019 yılında prototip olarak üretilen TOGG’lardan çok daha farklı tasarımlar ile karşımıza çıkacak olan yeni modeller gizleniyor.

Sürekli araştırma ve geliştirme evresindeki TOGG son teknoloji ve donanımlarla seri üretime geçilmeden önce testlere tabi tutuluyor. Yapılan çalışmalardan verilen haberler ile meraklılarına ulaşan araç limitlerini zorlamaya devam ediyor. Kamuflajlı görüntüsü ile karlı yollarda fotoğrafı paylaşılan araç reklam yüzü olarak tüm dünyada boy gösteriyor. Bu anlamda ilk ekonomi ve iklim değişikliği üzerine yapılan fuarda da kendisini gösteren araç adından sıkça söz ettiriyor.

Ekonomi ve İklim Değişikliği üzerine düzenlenen fuara katılan AB ülkeleri, Japonya gibi 12 binden fazla katılımcının bulunduğu Fuarda tüm ihtişamını sergileyen TOGG gören herkesi kendisine hayran bıraktı. TOGG ayrıca ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen Consumer Electronic Show Fuarında da tüm dünyaya adını duyurmuştu.

Keşfet