Tesla Model 3 Türkiye Fiyatı! Bu Piyasaya Göre Çok Uygun! Kullanıcılar Bu Fiyatı Beklemiyordu!

Tesla Model 3 Türkiye'de satışa çıkmak üzereyken ortaya çıkan fiyatlandırma şok etkisi yarattı. Elektrikli araçlar denilince akla ilk gelen isim Tesla oluyor. Elbette TOGG ülkemizde Tesla'dan daha popüler ve bu da göz ardı edilmemesi gereken bir durum. Tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Tesla Model 3 Türkiye Fiyatı! Bu Piyasaya Göre Çok Uygun! Kullanıcılar Bu Fiyatı Beklemiyordu!

Tesla'nın Türkiye pazarına girişi bilindiği gibi henüz yeni sonuçlandı. Bilinmeyen tek faktör, Tesla'nın Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunduğu en üst düzey modeli olan Model 3'ün fiyatlandırması oldu.

Audi A4 veya BMW 3 serilerinden daha ucuz bir Tesla geliyor

Türkiye pazarında şu anda sınırlı sayıda elektrikli araç seçeneği bulunuyor. Bunun en büyük nedeni elbette şarj sorunudur. Tesla, Türkiye pazarına girdikten sonra bu sorunu çözmeyi planlıyor. Elektrikli otomobillerin büyümesini sağlarken, yapacakları hızlı şarj istasyonlarıyla da ekstra para kazanacaklar. Model 3 artık Tesla'nın en popüler modeli. Çünkü piyasadaki rakiplerine göre oldukça düşük bir fiyat etiketine sahip ve model zaten fazlasıyla kaliteli. Artık yepyeni bir Audi A4 veya BMW 3 serisi ile aynı fiyata satılan Model 3'ün Türkiye'de çok daha uygun fiyatlı olacağını biliyoruz. Çünkü ülkemizde içten yanmalı otomobillere kıyasla elektrikli otomobillerden alınan ÖTV oranı nispeten daha düşük kalıyor.

amd-ryzen-islemcileri-teslanin-menzilini-etkiledi.jpg

Şimdilik iddialar 950 Bin Türk Lirası olarak konuşuluyor fakat resmî açıklama yok

Elektrikli arabalar geleneksel içten yanmalı motorlara sahip arabalardan daha ucuzdur. Bu bağlamda Tesla 3'ün Audi A4 ve BMW 3'ten daha ucuz olduğu sonucuna varabiliriz. Tesla 3 şu anda Avrupa'da 43 bin avro olarak fiyatlandırılıyor. Bu etiketi güncel kur ile TL'ye çevirdiğimizde 673 bin TL olarak görüyoruz. Kullanıcılar Tesla için gelecek fiyatlandırmayı zaten uzun zamandır bekliyordu. İddialara göre Tesla 3 ülkemizde 950 bin TL'ye satışa çıkacak. Kullanıcılar bu fiyatlandırmanın Tesla 3 gibi hem elektrikli hem de sportif bir araba için uygun olduğuna inanıyor. Fakat bu fiyatlandırmanın ancak resmi kaynaklar tarafından onaylanması durumunda geçerli olacağı durumunu da hatırlatmakta fayda var.

Keşfet