Tata Herkesi Araç Sahibi Yapmaya Geliyor! Fiyatı 130 Bin TL Olarak Belirlendi!

Hindistan'ın devasa otomobil markası Tata, uluslararası alanda da tanınır ve tercih edilir hale geldi. Kullanıcılar yeni model Tiago’nun, 130 bin TL fiyat etiketiyle satışa çıkacağı günleri merakla bekliyor. Tata Tiago'nun fiyatlandırması dünyanın çeşitli bölgelerinde tartışma konusu oldu. Ne olursa olsun, bu süreç içinde sıfır araç satın almak için önemli bir meblağ ödenmelidir. Tata ise Tiago modeli ile bu durumu değiştirmeyi umuyor. Tüm detaylar haberimizde...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Tata Herkesi Araç Sahibi Yapmaya Geliyor! Fiyatı 130 Bin TL Olarak Belirlendi!

Tata şimdiden ilgi görmeye başladı

Türkiye'de sıfır araç sahibi olabilmek için en az 250-300 bin TL gibi rakamları gözden çıkarmak gerekiyor. Fakat ekonomi bu kadar kötüyken araba almayı düşünenlerin tekrar düşünmesinde fayda var. Hyundai'den Renault'a pek çok önde gelen araç markasının daha önce duyulmamış modelleri, Asya ve Güney Amerika vatandaşlarının tercihi haline geldi. Sonuç olarak Tata markası Güney Amerika ve Asya'da yayılmaya başladı. Dünyanın birçok bölgesinde uygun fiyatlı ve bulunabilen otomobiller şu sıralar önce Avrupa'da daha sonra Türkiye'de gündemde. Özellikle Türkiye'de beklenen Tata markası şimdiden ilgi gördü. Araba fiyatlarının çok yüksek olduğu bu günlerde, Tata dengeleri değiştirmeye geliyor. Tata markasının tanıtılmasının yeni otomobil alımlarında önemli bir artışa yol açması bekleniyor.

resized-3d78f-619e14be12.jpg

Tata Türkiye pazarına Tiago modeliyle giriyor

En popüler düşük maliyetli araç olan yeni Tata Tiago modeli keşfedilmeye başlandı. Hintli otomobil üreticisi Tata, Asya'nın en çok satan modeli Tiago'yu Türkiye pazarına getirmek için hızla harekete geçti. 72 beygir güç ve 95 Nm tork barındıran 1.2 litrelik motora sahip Tata Tiago, ülkemizde popüler olan Hyundai i10 modeline benzerliği ile dikkat çekiyor. Klima, Tiago'nun en dikkat çekici özelliklerinden biri ve aracın 5 kişiye kadar kapasitesi vardır. Hindistan'da vergilerle yaklaşık 92 bin liraya mal olan Tiago, ek vergilerle bu aracı tercih edenler için Türkiye'de 130 bin liraya mal olacak. Fakat şimdilik Tata markasının Türkiye'ye geleceği iddialarına resmi bir yanıt gelmedi.

tata-h5x-suv-e1523953187823.jpg

Tata

Tata şirketi 1945 yılında Hindistan'da kuruldu. İşlem gördüğü yer ise Bombay Borsası’dır. Binek otomobiller, kamyonlar, kamyonetler, minibüsler, spor otomobiller, inşaat ekipmanları ve askeri araçlar şirketin ürünleri arasındadır.

Keşfet