Tamamı Elektrikli Dacia Spring Türkiye’de! Tanıtıma Özel Fiyatıyla Kaçıranlar Çok Üzülecek

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlarla birlikte otomobil severler gözünü kulağını elektrikli modellere çevirdi. İşte çok beklenen tamamen elektrikli Dacia Spring tanıtıma özel Türkiye fiyatı ve merak edilen her şey haberimizde.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Tamamı Elektrikli Dacia Spring Türkiye’de! Tanıtıma Özel Fiyatıyla Kaçıranlar Çok Üzülecek

Akaryakıt fiyatlarının artmasıyla birlikte 20 lirayı bulan benzin bütçeleri zorlamaya başladı. Bununla beraber sıfır otomobil almak isteyenler rotayı son zamanlarda gündeme sıkça gelmeye başlayan elektrikli araçlara çevirdi. Çeşitli marka ve modeller arasında en çok dikkat çekenlerden biri de Dacia Spring oldu.

Brent Petrol fiyatlarının artışa geçmesi sebebiyle motorin, benzin ve LPG ücretleri de zamlanarak 25 lira sınırına kadar gelmişti. Temel gıda ürünlerine de yansıyan zamlar vatandaşı isyan ettirirken otomobil alacaklar elektrikli otomobil almak için yurt dışı üretimi olan araçların Türkiye’ye gelmesini heyecanla beklerken Dacia adımını atarak tamamı elektrikli olan Spring modelini ülkemizde satışa çıkaracağını duyurdu.

dacia-spring-electric-1.jpeg

Artan petrol fiyatları motorin, benzin ve LPG fiyatlarına yansırken sıfır araç almak isteyen vatandaşlar elektrikli araçları araştırmaya başladı. Ancak güncel sıfır araç fiyatlarına bakıldığında durumun pek de farklı olmadığı görüldü. Elektrikli araç modellerini birçok marka çıkarmaya başladı. Ülkemize de yavaştan giriş yapan elektirkli araçlar arasında DAci markası dikkat çekti. Ülkemizde geniş bir pazara sahip olan otomobil devlerinden Dacia ilgi çeken bir hamle ile müşterilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tamamen elektrikli Spring modeli seçeneği ile otomobil severlerin beğenisine sunulacak olan Dacia Spring ile ilgili detaylar açıklanmaya başladı.

dacia-spring-25-109-paris-time-e90394be3a9484ca.jpg

Tamamen elektrikli Dacia Spring modeli fiyatı

Elektrikli Dacia Spring şu anda Avrupa'da yaklaşık 18.000 €'ya satılmaktadır. Bu fiyata %15 ÖTV ve %18 KD KDV eklersek ve üzerine şirketin kar marjını koyarsak çok makul bir etiketle karşılaşırız. Dacia Spring, bugünün döviz kurları ve vergi dilimlerinde Türkiye'de 500 - 600.000 lire'ye satılacak. Bu da bize aracın Fiat Egea'nın en üst modeliyle aynı fiyatta olacağını gösteriyor. Bu arada bir başka versiyona göre Dacia, Türkiye'de satışa çıktığında elektrikli yay için özel bir fiyat sürprizi sunacak. Ancak Dacia'nın Spring modelini nasıl şaşırtacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Dacia, Spring modeliyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da mevcut durum tüketicileri heyecanlandırıyor. Dacia Spring modelinde yeni gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Keşfet